Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
14 Aralık 2009 tarihinde Kanal E Televizyonunda Gazeteci Zeki Akbıyık tarafından hazırlanan ve sunulan “Gündem” adlı programa katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, iki saat süren programda çalışmalar hakkında bilgiler vererek gündeme ilişkin çeşitli soruları cevaplandırdı.

Başkan Şekerdağ, yöneltilen bir çok soruya cevap verdiği programda, başarılı bir hizmet yılını geride bırakmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Oda seçimlerimizin ardından yaklaşık 10 aylık hizmet dönemimizde, çok sayıda eğitim, seminer, konferans ve paneller düzenleyerek üyelerimizin ve toplumumuzun günümüzün en değerli enstrümanı olan bilgile ulaşmalarını amaçladık. Batı illerinde yüksek ücretle ancak katılım sağlanabilinen bu etkinlikler ücretsiz olmasına karşın maalesef hak ettiği ilgiyi görememiştir. İnşallah 2010 yılında daha yüksek katılımlarla bu organizasyonları yaparız.”dedi.

Şehirde çok ortaklı şirket modelinin çok yetersiz olduğunu vurgulayan Başkan Şekerdağ, “Odamız Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizin katılımı ile kurduğumuz ve şu an 45 ortaklı Model A.Ş. bu anlamda ilimizde bir örnek teşkil edecek ve çok ortaklı yatırımları özendirecektir. Şirketimiz marifetiyle yarım kalmış yatırımlar, özelleştirme kapsamındaki yatırımlar ve ilimizin potansiyelini oluşturan yatırım alanlarında girişimlerimiz olacaktır.”

Fuar alanı konusunun şehrin uzun süredir gündemini oluşturduğuna işaret eden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, “Kavga ve çözümsüzlük ile hiçbir sorun halledilemez. Biz istişare ve ortak akıldan yanayız. Fuar alanı hususunda Valilik, Belediye ve Oda olarak bir araya gelerek bir konsensüs sağladık. Bu oluşuma ülkemizin fuarcılık konusunda deneyimli bir de firmasını katıyoruz. Bu firmanın deneyim ve tecrübeleri ile fuar sorununu ilimiz gündeminden çıkarmak istiyoruz. 2010 yılı sonunda hedefimiz bir fuar düzenlemektir.”dedi.

Elazığ ilinin kalkınma ve gelişmesi hususunda son derece önemli kalkınma alternatifleri olduğunu vurgulayan Şekerdağ, “Tarım, Hayvancılık, Su Ürünleri, Turizm, Sağlık, Eğitim gibi konular yapılan tüm araştırmalarda öne çıkan ana sektör grubunu oluşturmuştur. İlimizin bu büyük potansiyeline rağmen yatırımlar noktasında istenilen yerde olmaması 30 yıla yaklaşan terör olayları neden olmuştur. Güven ve huzurun olmadığı yerde yatırımdan söz edilemez. Elazığ elbette bir terör bölgesi değil. Ancak, özellikle doğudaki komşu illerimizin sınırlarında meydana gelen olaylar ve bölgedeki terör olaylarından sonra Elazığ Askeri Hastanesinde yapılan törenlerin basına yansıma şekli nedeniyle Elazığ maalesef terörle anılan bir il olmuştur. İşte ilin bu olumsuz imajının değiştirilmesi hususunda biz 2010 yılını bir imaj değiştirme yılı olarak değerlendirmek istiyoruz. Bu doğrultuda, yapılacak çok sayıda etkinlik ve çalışmalar, Elazığ Valiliği, Belediye, Üniversite, sivil toplum kuruluşları ve tüm halkımızın olumlu katılımı ile yapılacaktır. Bunun için yaklaşık üç, dört aydan beri ön hazırlık çalışmaları yapılmaktadır.”

Başkan Şekerdağ, Elazığ’a birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmenin gayreti içerisinde olduklarını bu doğrultuda il yöneticileri ve milletvekilleri ile sürekli istişare ve iletişim halinde olduklarını söyledi.

Bu haber 1706 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.12.2009 17:05:31
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.