Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
2010 yılında yapılacak olan Organize Sanayi Bölgesi yönetimi seçimi için Odamızda OSB’de bulunan işletme sahiplerinin katılımı ile bir istişare toplantısı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, OSB yönetiminin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesinin önemi üzerinde durarak, “OSB Yönetimi hususunda Oda olarak ve şahsım olarak her hangi bir beklentim yada bir hırsım söz konu değil. Burada amacımız OSB’yi en iyi şekilde geliştirmek, orada bulunan işletmelerimizin sorunlarını ilgili mercilere taşımak ve ilimize gelen yatırımcılara hızlı, doğru ve Elazığ’a kazandıracak hizmeti sunmaktır. Bu vesile ile bu toplantıyı organize etmiş bulunuyoruz. Bilindiği gibi yasa gereği yüzde 60 oranında tamamlanmış ve devlete borcu bulunmayan Organize Sanayi Bölgeleri özerk bir yapıda yönetilebiliyor. Bunun anlamı Vali ve Ticaret ve Sanayi Odaları olmadan sadece OSB’deki işadamlarının yönetimi ile OSB’ler yönetilebiliyor. Ancak Elazığ OSB bugün itibarı ile şartları kağıt üzerinde oluşmuş gözükse de halen devletin desteklerine ihtiyaç duyulan bir yapıya sahip. Bununla birlikte ilimize yeni yatırımların kazandırılmasında ilk müracaat yeri Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’dır. Daha sonra yatırımcı çeşitli güvenceler alma hususunda Valiliği de ziyaret etmektedir. Bu nedenle biz hem Elazığ OSB’nin gelişmesi, hem oradaki işletmelerimizin daha iyi hizmet alması ve ilimize yeni yatırımların kazandırılması hususunda iyi bir koordinasyon sağlanması için Elazığ TSO, Valilik ve OSB’deki işadamlarımızın katılımı ile bu dönem özerk bir yönetim kurmadan bu şekliyle bir yönetim oluşturulmasının yararlı olacağına inanıyoruz. Elbette takdir hakkı OSB’de bulunan işadamlarımızındır. Onlar kararı vereceklerdir. Şunun da altını özellikle çizmek istiyorum. Şu an itibarı ile iki üç ayrı listeden söz ediliyor. Elazığ OSB küçük bir yer. İşadamlarımızın üç ayrı gruba bölünmesi husumeti de beraberinde getirir. Bu hoş olmayan ve istemediğimiz bir durum. Biz Oda olarak, OSB’deki işadamlarımız hangi tür bir yönetimi tercih ederlerse etsinler alınacak karara saygı duyacağımızı ve her platformda OSB ile müşterek hareket edeceğimizi belirtir, saygılar sunarım.”dedi.

Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal’da değerlendirmesinde Elazığ OSB’nin ilin kalkınma ve gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek, “Yapılacak olan seçimlerin öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi işadamlarımızın alacağı karar ne olursa olsun biz OSB ile birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Ekonomik olarak büyük sıkıntıların yaşandığı bugünlerde biz Elazığ OSB yönetiminin bir dönem daha Valilik, Elazığ TSO ve OSB’deki işadamlarımızla birlikte yürütülmesinin yararlı olacağına inanıyoruz. Katılımınız için çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Toplantıya katılan OSB’deki firma temsilcileri OSB yönetiminin nasıl olması hususunda görüşlerini paylaştılar. Toplantı sonucunda oluşan ortak kanaat ile Aralık ayı içerisinde Elazığ TSO öncülüğünde bir toplantı daha yapılarak, OSB yönetiminin netleştirilmesi oldu.

Bu haber 1583 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.12.2009 15:40:44
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.