Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
     Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nde İşgücü Piyasasında ihtiyaç duyulan meslekler ile bu mesleklerde aranan becerileri belirlemek, gelecekte istihdam artışı veya azalışı beklenen meslekleri tespit etmek amacıyla “İş Gücü Piyasası Bilgileri Anketi” uygulanacak. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
   
     Bilindiği üzere, 4904 sayılı Kanunun 3.maddesinin b fıkrasına göre İşgücü Arz ve Talebinin belirlenmesine yönelik İşgücü İhtiyaç Analizlerini yapmak, yaptırmak Kurumumuz görevleri arasında sayılmıştır.
Ayrıca, Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu (YOİKK) istihdam Teknik Alt Komitesi ile İşgücü Piyasası Bilgi Danışma Kurulunun aldıkları kararlar doğrultusunda İşgücü Piyasası “Özellikle talep yönünü belirmeye yönelik” araştırmasını yapmaya yetkili ve sorumlu kuruluşlardan biri olarak Türkiye İş Kurumuna verilmiştir.
Bu nedenle; İşgücü Piyasasında ihtiyaç duyulan meslekler ile bu mesleklerde aranan becerileri belirlemek, gelecekte istihdam artışı veya azalışı beklenen meslekleri tespit etmektir. Diğer taraftan, İşgücü Piyasasında meydana gelen değişim ve gelişmeleri izlemek, bu değişim ve gelişimlerin işgücü ihtiyacı üzerindeki etkisini ortaya çıkartmak ve alınması gerekli önlemleri belirlemek amacıyla elektronik bir anket geliştirilmiştir.
Bu amaçla elektronik ortamda işverenlere Türkiye İş Kurumu tarafından “İşgücü Piyasası Bilgileri Anketi” uygulanmaktadır.
Geliştirilen İşgücü Piyasası Bilgileri Anketi dört sorudan oluşmaktadır. Bu anket İşkur’a kayıtlı ve internet üzerinden aylık işgücü çizelgesi dolduran tüm işyerlerince 04.11.2009-11.12.2009 tarihleri arasında doldurulacaktır.
Anketten elde edilecek bilgilerin analiz edilmesi sonucunda, ortaya çıkacak veriler ışığında Kurumumuzun işverenlere yönelik hizmetlerini daha etkin sunması yanında, İstihdam ve Eğitim Programlarının oluşmasına katkı sağlayacaktır.
Uygulanmakta olan anketten beklenilen yararın sağlanabilmesi için anketin tüm işyerlerince doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Anketin zamanında ve doğru bir şekilde tüm işyerlerince doldurulması için bu işyerlerinin bilgilendirilmesi ve katılımlarının sağlanması önem arz etmektedir.

 Anket için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

 http://www.iskur.gov.tr

Bu haber 1683 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.12.2009 11:27:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.