Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Başkan Şekerdağ’dan Öğrencilere Altın Öğütler

16 Kasım 2009 tarihinde Elazığ Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan Çıraklık Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi…

Okul ve eğitimler hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Mehmet Yılmaz, okulun kapasitesini dolduracak kadar öğrenci bulamadıklarını belirterek, “İş dünyamızın ihtiyaç duymuş olduğu ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere çeşitli meslek dallarında kurslar düzenlememize rağmen maalesef Çıraklık Eğitim Merkezlerine beklediğimiz düzeyde ilgi bulamıyoruz. Toplumumuzun iş dünyasında istihdamdan ziyade memur olma beklentisi okulumuza olan ilgisizliği ortaya çıkarıyor. Oysa, sanatın her alanında insan oğlu var olduğu süreç içerisinde ihtiyaç olacaktır. Altın bilezik olarak adlandırılan meslek sahibi olma hususunda toplumun tüm kesimlerinin özel gayret ve ilgilerine ihtiyaç duymaktayız. İşte bu nedenle yoğun iş programına rağmen bugün aramızda bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ali Şekerdağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri bizleri ve öğrencilerimizi son derece mutlu etmişlerdir. Okulumuz ilk kez böylesi bir ziyaretle tanışıyor. Bu vesile ile Sayın Başkana ve Yönetim Kurulu Üyelerine öğretmen ve öğrencilerimiz adına saygılarımızı sunuyoruz.”dedi.

Şekerdağ: Sanat Okulları cazip hale getirilmeli…

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Başkan Şekerdağ, sanat okulları ve çıraklık eğitim merkezlerinin halk arasında tercih edilmesi için cazip hale getirilmesi gerektiğini ifade ederek, “İş dünyası olarak en fazla ihtiyaç duyduğumuz ara eleman sorununa rağmen ilimizde ve ülkemizde işsizlik önemli boyutlara ulaşmıştır. Mesleksiz bir işsizlik söz konusu olduğundan iş dünyası da aradığı ara elemanı bulamamaktadır. Bu nedenle sanat okullarının ve çıraklık eğitim merkezlerinin cazip hale getirilmesi gerekmektedir. Bu konu uzun yıllardan beri tartışılan ve konuşulan bir husus olmasına rağmen maalesef henüz istenilen noktaya ulaşamadı. Okulunuzun hedeflemiş olduğu öğrenci sayısına ulaşması için öncelikli olarak konuya milli eğitim bakanlığının el atması gerekmektedir. Bu hususta Oda olarak biz elimizden geleni yapmaya ve her türlü desteğe ve işbirliğine açık olduğumuzu belirtmek istiyorum. Zaten ziyaretimizin ana nedeni de budur.”dedi.

Başkan’dan öğrencilere öğütler…

Konuşmaların ardından öğrencilerle öğle yemeği yiyen ve sohbet eden Başkan Şekerdağ hiçbir zorluğun kendilerini yıldırmaması gerektiğini belirterek, “Ben çok küçükken babamı kaybettim. Çobanlık da dahil olmak üzere çok işlerde çalıştım. Ama yılmadım hep mücadele ettim ve kimseden bir şey beklemeden yalnızca Allah’tan diledim. Bu nedenle hayatta başarılı olabilmek için çok çalışmanızı, okumanızı ve sanatınızı iyi öğrenmenizi öneriyorum. Başarılı insanlar hayatlarında istedikleri noktaya mutlaka ulaşıyorlar.”dedi.

Daha sonra Başkan ve Şekerdağ ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri hazırlamış oldukları hediye paketlerini öğrencilere dağıttılar.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 2045 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.11.2009 13:34:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.