Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Yeni Teşvik Yasası Anlatıldı

Elazığ TSO ve Elazığ Defterdarlığı tarafından düzenlenen toplantıyla Yeni Teşvik Yasası yatırımcılara anlatıldı. Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ ve Elazığ Defterdarı Rıfat Özyünlü’nün konuşmacı olarak katıldığı toplantıda yatırımcılara yasayla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Toplantıya Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğulu, İl Sağlık Müdürü Dr.Kanuni Keklik, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Dumandağ, Elazığ Muhasebeciler Odası Başkanı M.Zeki Fendoğlu ve çok sayıda işletme temsilcisi ile muhasebeci katıldı.

Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ Oda olarak yasadan Elazığ’ın en üst düzeyde istifade etmesi için bir dizi çalışma başlattıklarını ifade etti.

Başkan Şekerdağ konuşmasında; “Bilindiği gibi Bölgesel ve Sektörel Teşvik uygulaması 16 Temmuz 2009 tarih ve 27 bin 290 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

İlimizin kalkınma ve gelişmesi açısından büyük önem taşıyan Yeni Teşvik Yasası kapsamında İlimiz, en fazla desteğin verildiği 4. Bölgede yer almaktadır. Teşviklerden istifade ederek ilimize yeni yatırımların kazandırılması hususunda Odamız Elazığ Valiliğimizle birlikte bir dizi çalıma başlatmış bulunmaktadır. Bu doğrultuda ilimizi en iyi şekilde tanıtabilecek bir tanıtım CD’si Beş ayrı dilde hazırlanmaktadır. Bununla birlikte Teşvikler ve ilimiz hakkında bilgilerin yer aldığı “Yatırımcı El Kitapçığı” da hazırlanmış ve şu an baskı aşamasındadır. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan bu yayın Ülkemizde ve yurtdışında dağıtılarak yatırımcıların ilgisinin Elazığ’a çekilmesi hedeflenmektedir.

Bir süreci kapsayan bu çalışmalardan ilimizin önemli yatırımlar çekebileceğini umut ediyoruz. Bu konuda bugüne kadar önemli görüşmeler ve çeşitli bilgilendirmeler gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yaşanan küresel ekonomik kriz ortamının sona ermesi ile birlikte ciddi adımların atılacağına inşallah hep birlikte şahit olacağız.”dedi

Başkan Şekerdağ’ın konuşmasının ardından Yeni Teşvik Yasasının uygulanması ile ilgili olarak Elazığ Defterdarı Rifat Özyünlü, Yeni Teşvik Yasasında 4. Bölgede yer alan ve yatırımcılara önemli desteklerin verildiği Elazığ’da yatırım yapmanın avantajları hakkında bir sunu yaparak katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

  

Bu haber 1718 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.11.2009 11:36:49
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.