Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
''Yılın En İyileri'' Anketi Ödül Töreni Yapıldı

 

Haber portalı ''haber1.com'' ve yerel haber portalı ''memlekethaber.com'' tarafından düzenlenen ''Yılın En İyileri '' anketinde, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan  ''Yılın Bakanı'', Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ise “Yılın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı” ödülüne layık görüldü.

 

Haber portalı ''Haber1.com''un Türkiye genelinde yılın başarılı kurum ve kişileri, yerel haber portalı ''memleket haber.com'un ise yerel ölçekteki kişiler ve kurumları konu aldığı ankete 11 bin 785 kişi katıldı.

 Okurların oylamasıyla belirlenen ''Yılın En İyileri'' anketinin sonuçlanması dolayısıyla Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nde düzenlenen ödül töreni, haber portallarının tanıtıldığı sinevizyon gösterisiyle başladı.

 Törende konuşan Bakan Çağlayan, internet dünyasının, zaman ve mekan ayrımı gözetmeksizin bilgileri insanlara ulaştıran önemli bir iletişim aracı olduğunu söyledi. 

Çağlayan, iş hayatından geldiğini, 27 yıl sanayicilikle uğraştığını, devletin imkanlarıyla okuduğunu ve bu nedenle ülkesine borcu olduğunu söyledi. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yaptığı dönemde ve devam eden bakanlığı döneminde görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştığını kaydeden Çağlayan, ''72 milyon insanın vebalini taşıyorum üzerimde. İyi yaparsak, iyi şekilde hizmetler yapmış oluruz, kötü yaparsak da bunun hesabını öbür tarafta nasıl vereceğim, ben de bilmiyorum açıkçası...'' diye konuştu.

 ''Umuyorum ki, önümüzdeki dönemlerde Türkiye dış ticaret açısından son derece önemli verileri ortaya çıkaracaktır'' diyen Bakan Zafer Çağlayan, siyasi anlamda önemli gelişmeler olacağını ifade etti. Irak'ın, bugün Türkiye'nin beşinci ihracat pazarı olduğunu vurgulayan Çağlayan, ''Türk müteahhitlerinin Irak'ta gerçekleştirdiği projeler yaklaşık 8 milyar dolar. 2023 yılı için büyük Atatürk'ün bize gösterdiği ve vermiş olduğu hedef noktasına kilitlendik. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde Türkiye'yi aynen Atatürk'ün işaret ettiği gibi muasır medeniyetler seviyesine ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokma konusunda kesin kararlıyız'' şeklinde konuştu.

 Türkiye'nin bütün katmanlarıyla bunu gerçekleştireceğini umut ettiğini dile getiren Çağlayan, ''Bu ülke, diğer ülkelere benzemiyor. Bu ülkenin maliyeti çok pahalı. Bu ülkenin maliyetinde çok kan döküldü. Binlerce insanımız şehit oldu. Böyle bir ülke bize atalarımızdan yadigar kaldı. Atatürk'ün bize emanetidir'' dedi.

Konuşmanın ardından haber1.com Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kazım Kılınç, 9 bin 355 oy alan Bakan Çağlayan'a ödülünü sundu. Çağlayan, ödülünü aldıktan sonra  Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ ve  diğer ödül sahiplerine, ödüllerini verdi.

 

Toplum her platformda başarılı insanları sahiplenmeli

Ödül töreninde bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, sonucun Elazığ adına sevindirici olduğunu ancak hizmet anlayışlarında ödül almak için herhangi bir gayretleri olmadığını belirtti. Şekerdağ değerlendirmesinde, “Hizmet dönemimizde gerek ilimiz gerekse üyelerimiz için; Odamız Meclisi, Yönetim Kurulu, Meslek Komiteleri ve Odamız çalışanları ile birlikte mesai kavramından uzak bir anlayışla çalışıyoruz. Eğer bir başarı var ise bu şahsımızın değil Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nındır. Elbette başarılı insanların her platformda desteklenmesi İlimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

İŞTE 2009 YILINDA 'EN İYİ' SEÇİLENLER....

Yılın bakanı: Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan
Yılın bürokratı: AA Genel Müdürü Dr. Hilmi Bengi

Yılın Sanayi/Ticaret Odası Başkanı: Elazığ Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ali Şekerdağ
Yılın işadamı: FİBA Holding Başkanı Hüsnü Özyeğin
Yılın işkadını: HEY Tekstil yönetim Kurulu Başkanı Aynur Bektaş
Yılın gençişadamı: SANİCA Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Fatinoğlu
Yılın markası: Exper Bilgisayar
Yılın bankası: Garanti Bankası
Yılın gazetesi: Hürriyet
Yılın TV kanalı: Habertürk
Yılın meslek örgütü: TUSKON
Yılın valisi: Konya Valisi Osman Aydın
Yılın belediye başkanı: Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba
Yılın sporcusu: Arda Turan
Yılın sanatçısı: Beren Saat
Yılın futbol kulübü: Sivasspor

Bu haber 1763 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.11.2009 15:12:57
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.