Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
KOSGEB Kredi Destek Paketi tanıtıldı

Elazığ TSO Meclis Salonunda düzenlenen basın toplantısında KOSGEB tarafından açıklanan yeni kredi destek paketi hakkında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ile Elazığ KOSGEB Sinerji Odağı Yöneticisi Yrd.Doç.Dr. Ahmet Orhan bilgiler verdiler.

Basın toplantısına Elazığ TSO Yönetim Kurulu üyeleri de iştirak ettiler.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, krediden ilimizin en üst düzeyde istifade etmesi için yoğun gayret gösterdiklerini söyledi.

Başkan Şekerdağ konuşmasında şunları söyledi: “Bilindiği gibi, 9 Ekim tarihinde KOSGEB tarafından KOBİ’lere yeni destek paketi açıklanmış olup bu doğrultuda Odamız KOSGEB Sinerji Odağı tarafından yoğun bir çalışma sürecine girilmiştir.

Yeni Kredi Destek Paketi çerçevesinde Türkiye genelinde 100 bin işletmeye toplam 2.5 milyar Lira kredi kullandırılacaktır.

Esnaf ve Sanatkarlar ile tüm KOBİ’leri ilgilendiren bu kredi paketinden ilimizin en üst düzeyde istifade etmesi hususunda gerekli olan bilgilendirme çalışmaları yapılmakta olup, Esnaf ve Sanatkarlar Odamıza bağlı işyerlerinin de bu krediden istifade etmesi için Oda Başkanlarımızla gerekli olan bilgiler KOSGEB Sinerji Odağı Yöneticisi Sayın Ahmet Orhan tarafından verilmiştir.

Kredinin bütçesi ve desteklenecek işletme sayısının sınırlı olması nedeniyle, kredi ihtiyacı bulunan başta üyelerimiz olmak üzere,  ilimizde ticari faaliyette bulunan ve kredi alma hususunda kriterleri uyan işyerlerimizin zaman kaybetmeden Odamız bünyesinde bulunan KOBGEB Birimimize müracaat etmeleri gerekmektedir.

3 Ay ödemesiz toplam 15 ay vadeli kredinin işletme başına üst limiti 25 bin Liradır. Bayan girişimcilerde üst limit 30 bin liradır. Kullanılacak kredi faizinin yüzde 75’ini KOSGEB, yüzde 25’ini ise krediyi kullanan ödeyecektir.

Yaşanan küresel ekonomik kriz ortamında, daralan piyasa koşulları da göz önünde bulundurulduğunda kredi destek paketinin oldukça cazip olduğu görülmektedir.

Kasım ayı içerisinde krediyi kullandıracak bankaların kesinleşmesinin ardından, Aralık ayı sonuna kadar müracaatların sonuçlandırılması KOSGEB tarafından hedeflenmiştir.”dedi

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ın açıklamalarının ardından Elazığ KOSGEB Sinerji Odağı Yöneticisi Yrd.Doç.Dr. Ahmet Orhan bir sunu ile kredi hakkında detaylı bilgiler verdi.

Bu haber 2083 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.10.2009 15:30:38
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.