Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Ülkemiz ve ilimiz için iki önemli ve büyük Pazar olan İran ve Suriye ülke sohbet toplantısına her iki ülkenin bir önceki dönem Ticaret Müşavirleri katılarak her iki ülke hakkında işadamlarına önemli bilgiler verdiler.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, ilimiz ihracatının artırılması hususunda Oda olarak önemli girişimlerde bulunduklarını ve bu etkinliğinde bu çalışmaların bir bölümünü oluşturduğunu ifade etti.

Başkan Şekerdağ konuşmasında şunları söyledi: “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ilimiz ihracatının artırılması başta olmak üzere, üretim yapan firmalarımızın yeni pazarlar bulması için önemli girişimler ve çalışmalar içerisine girmiş bulunmaktayız.

Bu doğrultuda; Kuzey Irak ve Kazakistan Pazar araştırması çalışması yapılmış ve ardından Suriye’ye iş adamlarımızın da katılımı ile bir ticari seyahat organize edilmiştir. Bu seyahatte;  heyetimiz Büyük elçilik seviyesinde ağırlanmış, Halep ve Şam Ticaret Odaları ile müşterek yapılan çalışmalar doğrultusunda Suriyeli işadamları ile ikili görüşmeler yapılmıştır. İhracat bir süreçtir. Dolayı ile kurulan bu diyaloglar sayesinde işadamlarımızın Suriye ile olan iletişimleri bundan sonra daha etkili olabilecektir.

Odamızın bu çalışmasının ardından, Ülkemiz ihracatının artırılması hususunda önemli bir kurum olan İGEME ile yapılan görüşme ve yazışmalar neticesinde Odamız bünyesinde İGEME Şubesi kurulmuştur. İşte bu şubemizin çalışmaları doğrultusunda ‘Dış Ticaret Eğitim Semineri’ yapılmıştır. Şubemizin girişimleri ile Suriye ve İran Ülke sohbet toplantısı da yine bu kapsamda yapılmaktadır. Ülkemiz ve ilimiz için önemli bir Pazar olan Suriye ve İran’ın mevcut durumu ve bu ülkelerle ticaretin ne şekilde yapılabileceği hususunda aramızda iki ticaret müşaviri bulunmaktadır. Suriye’nin bir önceki Ticaret Müşaviri Sayın Tayfun Kılıç ile İran’ın bir önceki Ticaret Müşaviri Sayın Ali Faik Kural son derece önemli bilgilerini bizlerle paylaşacaklardır.

Oda olarak ilimiz ticaretinin canlanması, üretim yapan firmalarımızın dış pazarlar bulması ve istihdamın artırılması hususundaki girişimlerimiz ve çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu düşüncelerle, Sayın Kılıç ve Kural’a İlimize teşriflerinden ötürü teşekkürlerimi sunar, bu bilgilendirme toplantısının ilimiz iş dünyasına hayırlar getirmesi dileklerimle, saygılar sunarım.”

Başkan Şekerdağ’ın açılış konuşmasının ardından söz alan Suriye’nin bir önceki Ticaret Müşaviri Tayfun Kılıç ile İran’ın bir önceki Ticaret Müşaviri Ali Faik Kural İran ve Suriye hakkında detaylı bilgiler vererek, işadamlarını bir çok sorusunu cevaplandırdılar.

Bu haber 1846 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.10.2009 13:08:31
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.