Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
        Odamız 2. Meslek Komitesini oluşturan hayvancılık sektörü yani ikinci gurubun temsilcileri ETSO Meclis Salonunda 7 Ekim Çarşamba 2009 tarihinde bir araya gelerek kendi sektörleri ile ilgili sorunlarını dile getirdiler.

Toplantıya, 2. Meslek Komitesini Mecliste temsil eden Zeki Uğur, İbrahim Karatepe, ve Zülküf Karakaya katıldı.

        Sektörün özellikle son yıllarda büyük kayıplar yaşadığına dikkat çeken, Meslek Komitesi üyeleri, hayvancılık sektörünün özellikle kırsal alanda önemli bir istihdam yaratarak ekonomimize de büyük değerler katabileceğini belirtti. Toplantıda sektör sorunları tartışıldı ve odamız genel sekreteri M.Mehmet Karabulut tarafından oda faaliyetleri  Meslek Komite üyeleri ile geniş kapsamlı görüşüldü. Hazırlanan AB projeleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Üyelerimiz Odamız bünyesinde ki, Meslek Komitesi aracılığı ile tüm sıkıntılarımızı ilk ağızdan yetkililere ulaştırarak gerekli çözümlerin sağlanacağı belirtildi.

        Daha sonra söz konusu olan Elazığ’daki fuar eksikliği hakkında tartışıldı. Bununla birlikte ilimizde yeni yatırımların cazip hale gelmesi hususunda aktif çalışmaların yapılmadığını belirterek, herkesin müşterek çalışmalar ile  sektörü yeniden canlandırması için girişimler başlatması gerektiğini ve şehrin tamamen batıya doğru kaydığını, bu kayma sonucu da arkalarındaki oluşan yıkıntının unutulduğu dile getirildi.

        Meslek Komitesini ETSO Yönetim Kurulunda temsil eden Üyelerin değerlendirmesinde, Meslek Komitesinde alınacak tüm kararların Yönetim Kurulunda takipçisi olacağını ifade ederek, önümüzdeki süreç içerisinde önemli çalışmalarla sektöre hizmet etmenin elbirliği ile gayreti içerisinde olacaklarını söyleyerek toplantıya son verildi

Bu haber 1915 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.10.2009 15:20:15
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.