Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Başkonsolos’tan Başkan Şekerdağ’a ziyaret


ABD” nin Adana Başkonsolosu Daria Darnell Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret ederek ilin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısı hakkında bilgiler aldı.

ABD’nin Adana Başkonsolos Daria Darnell ziyarette, Elazığ’ı oldukça modern ve gelişmiş bir kent olarak gördüğünü ifade ederek, ilin son derece canlı bir ticari potansiyeli olduğunu gördüğünü belirtti. Oda çalışmaları hakkında Başkan Şekerdar’dan bilgiler alan Başkonsolos Darnell, oldukça samimi bir ortamda geçen görüşmede ikram edilen Elazığ yöresel gıda ürünlerini orijinal olarak yorumladı.

Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ’da Adana ABD Başkonsolosu’nun Odayı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “İlimizin kendine özgü çok sayıda değerli bulunmaktadır. Başta ikram edilen doğal gıda ürünlerimiz burada organik tarımın başarı ile yapılabileceğini göstermektedir. Bununla birlikte zengin maden ve mermer kaynakları, su potansiyeli, tarım ve hayvancılık, eğitim, sağlık gibi çok sayıda sektörde Elazığ önemli bir potansiyele sahiptir. Yeni Teşvik Yasası ile birlikte müteşebbislere büyük avantajlar sunan ilimiz güvenlik açısından bir sorunu olmayan, ulaşım imkanları ile de önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu vesile ile biz sizler aracılığı ile yatırım düşüncesinde olan tüm müteşebbisleri Elazığ’a davet ediyor, ziyaretiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz.”dedi.

 

Bu haber 1431 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.10.2009 12:20:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.