Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Suriye’ye İş Seyahati başarı ile sonuçlandı

 

·      Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 26-30 Eylül 2009 tarihleri arasında Suriye’ye yapılan iş sehayati başarıyla gerçekleştirildi.

·      Programa Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı M.Süleyman Selmanoğlu, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ve işadalarından oluşan 34 kişilik bir ekip katıldı.

·      Program kapsamında Halep ve Şam Ticaret Odaları ile Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunan Elazığ Heyeti daha sonra Şam Türkiye Büyükelçisi Ömer Önhon tarafından kabul edildi.

·      İş seyahatine katılan Elazığlı işadamları Şam ve Halep’de düzenlenen organizasyonlarla Suryeli işadamlarıyla ikili görüşme imkanı da buldular.

·      Halep ve Şam Ticaret Odalarında karşılıklı ticari ilişkilerin artırılması hususunda önemli görüşmeler yapılırken bu iki kentin Ticaret Odası Başkanları da Elazığ’a müşeterek bir ziyaret için çalışma başlatacaklarını ifade ettiler.

·      Suriye ulusal kanalı Suriye TV ile Türkiye’nin Şam’da temsilciliği bulunan çeşitli haber ajansları da Elazığ TSO’nun gerçekleştirdiği programı takip ederek ilgi göstermişlerdir.

Ziyareti değerlerdiren Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ programın başarılı bir şekilde gerçekleştirdildiğini belirterek, Elazığ’dan Suriye’ye ihracat imkanlarının artması ve yeni pazarlar bulunması açısından gezinin amacına ulaştığını ifade etti.

Başkan Şekerdağ değerlendirmesinde, “ Türkiye ve Suriye’nin Devlet Başkanı ve Başbakan seviyesinde başlatmış oldukları ticari, sosyal ve kültürel işbirliğinin artırılmasına yönelik çabaları ve ardından kaldırılan Vize uygulaması ile birlikte Suriye ile olan ilişkiler ciddi boyutlarda canlanmaya başlamıştır. Ülke olarak, 2008 yılında 2 milyar dolar olan ihracatımız bu yıl 4 milyar dolar olarak hedeflenmiştir. Bu doğrultuda Oda olarak girişimlerimize Türkiye’nin Şam Büyükelciliği büyük bir destek vermiş ve heyetimiz en üst düzeyde ilgi görmüştür. Programımıza katılan firmalarımız çok sayıda ikili görüşmeler gerçekleştirerek önemli bağlantılar sağlamışlardır. Umuyoruz bu ilişkiler ticari boyutuyla devam edecektir. Odamız ilimiz ekonomi ve ticaretini olumlu yönde etkileyecek bu tür organizasyonlara bundan sonraki dönemlerde de ağırlık verecektir. Bu vesile ile, heyetimize yoğun ilgi gösteren Türkiye Şam Büyükelçisi Sayın Ömer Önhon’a Ticari Ateşe Sayın Şaban Kaan Özdemir’e, Halep Ticaret Odası Başkanı Sayın Dr. Hasan Zeido’ya ve Şam Ticaret Odası Başkanı Sayın Mhd.Ghassan Al Qallaa’ya teşekkür eder, programa katılan Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza ve değerli işadamlarımıza en derin saygılarımı sunarım.”

Bu haber 2480 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.10.2009 15:54:21
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.