Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Avrupa Birliği (AB) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı IPA IV. Bileşeni kapsamında ilan edilen Genç İstihdamın Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında Odamız tarafından hazırlanan “Gençlerin Yüzü Bilişimle Gülüyor” projesi 14 Eylül 2009 tarihinde Merkezi Finans ve İhale Birimine teslim edildi.

2009 yılı içerisinde AB tarafından ilan edilen “Hayat Boyu Öğrenme” ve “Kayıtlı İstihdamın Teşviki” programlarına da proje hazırlayan ve ilgili makama teslime eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası son olarak açıklanan Hibe Programı için de önemli bir çalışma yaptı.

ŞEKERDAĞ: Hibelerden İlimizin en üst düzeyde istifade etmesi için çalışıyoruz...

Proje bütçesinin 305 bin Avro olduğunu belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali ŞEKERDAĞ, “Farklı eğitim düzeylerine sahip 15-29 yaş grubunda bulunan bay ve bayan gençlerin meslek sahibi edilerek istihdamlarını kolaylaştırmak ve aynı zamanda iş dünyamızın da ihtiyaç duyduğu ara eleman sorununu bu tür projelerle çözmek istiyoruz.

 Projemiz kapsamında;

·        Üniversite mezunu 60 genç işsize Web Programcılığı eğitimi,                              

·        Eğitim düzeyi düşük 60 bireye Bilgisayar Teknik Servis eğitimi,

·        Eğitim düzeyi düşük 60 bayana Temel bilgi teknolojisi eğitimi,

·        Eğitimine devam eden 60 üniversite öğrencisine Ağ işletmenliği eğitimi verilecektir.

Bu eğitimlere katılan toplam 240 bireye; Staj imkanı, Kariyer danışmanlığı, İş ve meslek danışmanlığı, Girişimcilik, İş Planı, CV hazırlama konularında seminerler verilmesi planlanmıştır. Bu eğitim ve faaliyetlerle 100 kursiyerin özel sektörde işe yerleştirilmesi ve 50 kursiyerin kendi işini kurması beklenmektedir. Bununla birlikte 60 kursiyer ECDL sertifika sınavına girmeleri sağlanacaktır. Kursiyerlere kurs süresince günlük 6 Avro harçlık verilecek olup, 240 kursiyerin katılacağı eğitimler 4 gruba 3’er aylık 3 dönem halinde verilecektir. Projenin AB tarafından değerlendirme süreci ve imza protokolü 2010 Haziran ayında yapılacaktır. Projede Fırat Üniversitesi Enformatik Bölümü ile Türkiye Bilişim Derneği'de ortak olarak yer alacaklardır. Bununla birlikte Teknokent A.Ş. ile bazı Bilişim sektöründe yer alan bazı özel işletmelerde iştirakçi konumunda projeye destek olacaklardır.

Odamız tarafından yine bu yıl içerisinde hazırlanan iki ayrı AB Hibe eğitim projemizin de sonuçlanması bu yıl içerisinde olacaktır. Projelerimizin onaylanması halinde kursiyer tespitlerine ve eğitim hazırlıklarına Aralık 2009 itibarı ile başlanacak olup, konu hakkında kamuuoyu geniş bir şekilde bilgilendirilecektir. Proje hazırlama ve uygulama konusunda önemli bir deneyim ve birikime sahip olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak başta AB olmak üzere tüm dış ve iç kaynaklı hibe programlardan ilimizin en üst düzeyde istifade etmesi hususunda önemli çalışmalar yapılmaktadır. Bu doğrultuda halen İş Kur İl Müdürlüğü ile yapılan protokol ile iki ayrı eğitim kursumuz devam etmektedir. Odamız bu konuda üstlenmiş olduğu misyon gereği, işsiz bireylere ve İlimize hizmetlerini devam ettirecektir” dedi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 1605 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.9.2009 12:00:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.