Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
10 Eylül 2009 tarihinde gerçekleştirilen Elazığ TSO Meclis Toplantısının konuğu Elazığ Valisi Muammer Erol oldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Nuri Önal, Vali Muammer Erol’a toplantıya katılımlarından ötürü teşekkür ederek, İlin mevcut ekonomik durumu hakkında bilgiler verdi.

Özellikle Kuzova çiftçisinin bu yıl elektrik borcu nedeniyle yaşanan sorun sonucunda sularının kesilmesiyle ciddi sorunlar yaşadığını belirten Önal, büyük ürün kayıplarının yaşandığını ve ciddi maddi kayıpların olduğunu vurguladı. Önal, açıklanmış olan yeni Teşvik Yasasından ilin en üst düzeyde istifade etmesi hususunda da, müşterek hareket edilmesinin önemi üzerinde durdu.

Toplantıda bir değerlendirme yapan, Elazığ Valisi Muammer Erol’da dünyada artık suyun çok önemli bir noktaya geldiğini bunun ülkemiz ve ilimiz için de geçerli olduğunu belirterek, “Gerek bugün gerek gelecekte artık su son derece önemli ve stratejik bir değer haline gelmiştir. Bu nedenle geleneksel yöntemlerle salma sulama sisteminden çok ivedi olarak kapalı sistem ve damlama yöntemine geçilmesi gerekiyor. İl Tarım Müdürlüğü vasıtasıyla bu konuda  ciddi teşvikler ve destekler de var. Açık kanal sulama sisteminden çiftçimizin buna yönelmesi gerekiyor.”dedi.

Ticarette yaşanan sorunlara da değinin Vali Erol, “Artık üretim çok önemli bir faktör olmaktan çıktı. Önemli olan piyasaların yada müşterilerin neyi talep ettikleridir. Bu taleplerin çok iyi analiz edilerek üretimin yada hizmetin sunulması halinde sıkıntının ortadan kalkabileceğine inanıyorum.”dedi. Teşvik yasası ile ilgili olarak bugüne kadar birkaç kez bir araya gelindiğine işaret eden Vali Muammer Erol, “İktisadi Araştırmalar Vakfı tarafından yapılan hazırlık ve Ekim ayında yapılacak geniş katılımlı toplantı hazırlıkları yapılıyor. Bununla birlikte tanıtım kitapçığı ve CD hazırlık çalışmalarına da Elazığ TSO öncülüğünde başlanmış olması ve bu yayınların Ekim ayında düzenlenecek toplantıya hazır hale getirilmesi büyük önem taşıyor.”dedi.

Toplantıda Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da Oda Yönetim Kurulu’nun Ağustos ayı faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunarak, işadamlarına yönelik Suriye’ye düzenlenecek olan seyahatle ilgili bilgiler verdi.

Bu haber 1617 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.9.2009 12:59:51
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.