Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Hollanda’nın Den Haag Belediyesi yetkilileri, encümen üyeleri ve Hollanda Elazığ dernek temsilcilerinden oluşan heyet Odamızı ziyaret ederek Başkan Ali Şekerdağ ile görüştüler.

Den Haag’da halen 1500 civarında Elazığlının yaşadığını belirten Hollandalı yetkililer amaçlarının Elazığ yöresinden gelen bu insanların öncelikle kültürel, sosyal ve ekonomik yönden bulundukları yöreye uyumunu sağlamak ve Elazığ’la bu anlamda karşılıklı işbirliğini artırmak olduğunu ifade ettiler.

Den Haag’daki Elazığlıların yoğun olarak Karakoçan, Palu ve Kovancılar yöresinden gelen vatandaşlar olduğunu ifade eden Hollandalı konuklar, bu üç ilin belediyesi ile müşterek çalışmalar içerisinde olacaklarını ve karşılıklı olarak bir program dahilinde çalışacaklarını belirttiler. Bu çalışmaya Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın katılmasının kendileri açısından büyük önem taşıdığını belirten Belediye temsilcileri özellikle Elazığ TSO’nun AB projeleri ile bugüne kadar çeşitli çalışmalar yaptığını söyleyerek özellikle ticari işbirliğinin artırılması amacıyla Odanın bu projenin içerisinde yer almasını önemsediklerini ifade ettiler.

Başkan Şekerdağ’da yaptığı değerlendirmede, Oda olarak yurt dışında bulunan tüm hemşehrilerimizin bulundukları yerlerde rahat etmeleri, ekonomik, kültürel ve sosyal yönden bulundukları yöreye uyum sağlamaları ve kendi memleketlerine yatırım yapmaları hususunda tüm projelerde ve çalışmalarda yer alacaklarını söyledi.

Ziyarette Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ Hollandalı heyete Odamızı ziyaretleri anısına Elazığ hatırası plaket takdim etti.

Bu haber 1733 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.8.2009 13:59:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.