Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO Yönetim Kurulu öncülüğünde;

“Model Yatırım ve Dış Ticaret A.Ş.” kuruldu…

İlk toplantısını Elazığ TSO Meclis Salonunda yapan şirket ortakları, Elazığ için tarihi bir adım atıldığını vurgulayarak, kurulan şirketin ilin kalkınmasında lokomotif olacağını ifade ettiler…

·           Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu öncülüğünde Elazığ’da istihdam yaratmak, il ekonomisine canlılık getirmek, özelleştirme nedeniyle satışı yapılacak olan kurumları il ekonomisine kazandırmak, üretimini durdurmuş sanayi tesislerini üretime geçirmek, ithalat ve ihracat faaliyetleri ile Elazığ ürünlerini dış pazarlama açmak amacıyla çok ortaklı model bir şirket kuruldu.

·           3 Trilyon 750 milyar sermaye ile kurulan şirketin 45 ortakla kurulduğunu belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, bu sayının önümüzdeki süreç içerisinde artırılacağını ve kapılarının her kesime açık olduğunu belirtti.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ konuyla ilgili değerlendirmesinde, ilimizde ortaklık kültürünün gelişimine katkı sağlamak ve bu konuda örnek bir model oluşturmak için vermiş oldukları sözün arkasında durarak ilk aşamada 45 kişilik işadamından oluşan bir grupla şirketi kurduklarını belirtti.

Elazığ TSO Meclis Salonunda büyük bir katılımla gerçekleşen şirket ortaklarının ilk toplantısında konuşan Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ değerlendirmesinde, “Odamız seçimleri öncesinde kamuoyunun bilgilerine sunulduğu gibi ilimizin önceliklerini belirleyerek, istihdamın artırılmasına katkı sağlanması ve atıl durumdaki yatırımların ekonomiye kazandırılması doğrultusunda projelerimizi paylaşmıştık. Bu doğrultuda Odamız Yönetim Kurulu olarak bir dizi çalışma başlatmış ve çok sayıda işadamımızın yakından ilgisi ile karşılaşılmıştır. Odamız Yönetim Kurulu Üyelerinin tamamının içerisinde yer aldığı ve Meclis Üyelerimizin büyük çoğunluğunun katılımı ile çok ortaklı model bir şirketi Elazığ’a kazındırmış bulunuyoruz.

Şirketimiz ilk olarak özelleştirilecek olan kurumların Elazığ’a kazandırılması ve Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere ilimizde kurulu olan ancak çeşitli nedenlerle üretim yapmayan tesislerin il ekonomisine kazandırılması için girişimlerde bulunacaktır. Şirket ithalat ve ihracat faaliyetlerinin yanı sıra hizmetler sektöründe ve çeşitli imalat alanlarında da yer alacaktır. Bu konuda ön fizibilite çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. 

Yaşanan küresel ekonomik kriz ile birlikte dünya devi büyük firmaların güçlerini birleştirerek ayakta kalma mücadelesine şahit olmaktayız. İşte böylesi bir ortamda ilimizin rekabet gücünü artırarak, ortaklık kültürü ve bilincinin geliştirilmesi adına lokomotif görevi üstlenecek model bir şirket kurmuş bulunuyoruz. Destek veren tüm işadamlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah Elazığ adına son derece olumlu çalışmalara bu şirket vesile olacaktır.”dedi.

Toplantıya katılarak söz alan şirket ortakları, Elazığ’da bugüne kadar hep sözü edilen ancak gerçek manada uygulamaya geçilemeyen bir yapının Elazığ TSO öncülüğünde oluşturulmuş olmasının Elazığ adına büyük önem ve kazanım olduğunu söylediler.

Bu haber 1737 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.8.2009 12:57:33
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.