Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
07 Ağustos 2009 tarihinde Sayın Valimizin Başkanlığında Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Atik Birici, Emniyet Müdürümüz Sayın Fahrettin Coşkun, Elazığspor camiasından gelen eski futbolcular ve basın mensupları ile yapılan toplantıda 10 Ağustos 2009 tarihinde yapılması gereken Olağanüstü Genel Kurul öncesi kulübün içinde bulunduğu zor şartlardan kurtulması ve sahiplenilmesi hususunda görüş alış-verişi yapılmıştır.

Söz konusu toplantıda Sayın Valimizin önerileri doğrultusunda Odamız tarafından 15 kişilik bir liste hazırlanması hususunda oluşan kanaat üzerine, Elazığ için önem taşıyan ve tüm kurum ve kuruluşlarca sahiplenilmesi gereken Elazığspor için Oda olarak bizde elimizi taşın altına koyma hususunda kararlılığımızı ifade etmiştik.

Ancak; bu çalışmayı yapabilmek için olmazsa olmaz şartlarımızı da aynı toplantıda dile getirmiş ve daha sonra da ilgili kurum ve kuruluş temsilcileriyle yaptığımız ikili görüşmelerde konuyu yeniden gündeme taşıyarak zaman darlığını da hesaplayarak çözüm üretmeye gayret gösterilmiştir.

Biz her platformda Elazığspor’un sahiplenilmesi noktasında bizden önce Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımızın konu hakkında üzerlerine düşeni yerine getirmesi halinde hiçbir sorumluluktan kaçmayacağımızı belirtmiştik.

Bugün de yine aynı kararlılıkta olduğumuzu ifade ediyor, bu nokta da Sayın Valimize konu hakkındaki duyarlığından ötürü kamuoyu önünde teşekkür ediyorum.

Kulübün yaklaşık 10 milyon TL borcu olduğu ifade edilmektedir. Burada şartların bize uyması için kamuoyu ile paylaştığımız hususlar vardı. Bir kere, temlik koyan insanların alacakları ileriki döneme ertelenip, ödemelerin bir prosedüre bağlanması hususunda onlardan bir taahhütname almamız gerekiyor. Ayrıca; Elazığspor’un sürekli gelir getirecek kaynaklara ihtiyacı var. Bunun için özellikle Belediyeden daha önceki yıllarda da Elazığspor’a verilen parkometrelerin yeniden Elazığspor’a verilmesi ve eski Kavun Meydanı olarak tabir edilen arsanın yap işlet devret modeliyle Elazığspor’a verilmesini talep ettik. Sayın Belediye Başkanımızın şehir dışında oluşundan dolayı, Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Atik Birici ile son yaptığımız görüşmede, Belediye Başkanımız ile konuyu görüştüğünü ve bu taleplerimizin imkansız ve kabul edilemez olduğu tarafımıza bildirilmiştir.

Biz de bunun üzerine yaptığımız son istişare toplantısında çıkan ortak karar gereğince; Oda olarak her hangi bir liste çalışmasının içerisinde yer almamızın mümkün olmadığını, tüm spor kamuoyunun bilgilerine ve takdirlerine saygılarımla arz ederim.

 

Ali ŞEKERDAĞ

Yönetim Kurulu Başkanı

Bu haber 1642 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.8.2009 16:03:32
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.