Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Havaalanı ek terminal binası temeli atıldı

31 Temmuz 2009 tarihinde yapılan temel atma törenine; Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, Belediye Başkanı M. Süleyman Selmanoğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Dumandağ, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve işadamları katıldılar.

Temel atma töreni öncesi kısa birer konuşma yapan Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Havaalanı Müdürü Mehmet Kaya ve İhaleyi alan İnşaat Mühendisi Yusuf Demirtaş, havaalanının Elazığ ve bölge için önemi üzerinde durarak, 100 günde inşaatı tamamlayıp hizmete açacaklarını ifade ettiler.

Demirtaş: 100 günde teslim edeceğiz…

Elazığ Havaalanı İç ve Dış Hatlar Terminal Binası’nın ihalesini, alan İnşaat mühendisi Yusuf Demirtaş binayı 100 gün içerisinde tamamlamayı planladıklarını söyleyerek, bu terminalin Elazığlılar için önemli bir hizmet olduğunu ifade ederek, “Böylesine önemli bir projenin küçükte olsa bir noktasında yer almak  bir Elazığlı olarak bizleri mutlu etmektedir. İnşaatı bir an evvel bitirip bu yıl hacılar dönemine yetiştirmeyi planlıyoruz. Yatırımın Elazığ’a hayırlı olmasını diliyoruz.”dedi.

Şekerdağ: Tüm bölge için önemli bir yatırım

Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ Havaalanı’nın İç ve Dış Terminal Binası’nın kısa sürede tamamlanarak hizmete açılmasının büyük önem taşıdığını belirterek, “Bilindiği gibi bölgenin tek sivil havaalanı özelliğine sahip olan Elazığ havaalanı iç ve dış terminal binasının tamamlanması ile birlikte uluslar arası uçuşlara da başlayacaktır. Bu hizmet sadece Elazığ için değil çevre illerimiz açısından da son dere önemli bir hizmet olacaktır. Bununla birlikte yeni yayınlanan Teşvik yasasından ilimizin en üst düzeyde istifade etmesi için havaalanı elimizi güçlendiren en önemli unsur olarak görüyoruz. Çünkü bir yatırımcı için ulaşım en önemli avantaj. Elazığ havaalanı bu anlamda yeni pisti ve uluslar arası uçuşlarla birlikte Elazığ’a ciddi bir değer katacaktır. Bu vesile ile ek terminal binamızın hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Bu haber 2116 defa okundu.
Ekleme Tarihi :31.7.2009 14:05:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.