Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
HABAŞ Elazığ’ın gururu olmuştur

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafında geleneksel olarak hazırlanan “Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu” listesinde temelleri Elazığ’da atılan ve bugün Ülkemizin 10 kentindeki yatırımları ile bir çok alanda hizmet veren HABAŞ Grubu ilk 10’da yer aldı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli, Bilecik, Kocaeli, Elazığ, Hatay, Antalya ve Bursa’da; sınai ve tıbbi gazlar, doğal gaz, LGG, demir-çelik, ağır makine, enerji ve finans yatırımları ile dikkat çeken ve genel merkezi İstanbul’da bulunan HABAŞ Grubu 2008 yılı rakamlarına göre; Satışlarda 9’uncu, İhracatta 6’ncı ve Kar oranında 8’inci sırada yer aldı.

Başkan Şekerdağ: HABAŞ Grubu’nun Elazığ’daki yatırımlarını büyütmesini bekliyoruz

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, HABAŞ’ın ülkemizin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında ilk ona girmesinin Elazığ adına gurur verici olduğunu ifade ederek, “Rahmetli Hamdi Başaran tarafından 1950’li yıllarda Elazığ’da un değirmeni ile başlayan ve daha sonra İstanbul’da sanayi gazları ile devam eden yatırımları HABAŞ Grubu olarak devam etmiş ve bugün çeşitli illerdeki bir çok yatırımları ile ülkemizin en büyük sanayi kuruluşları arasına girmiştir. Tohumları Elazığ’da atılan ve halen ilimizdeki faaliyetlerini devam etmekte olan HABAŞ’ın bu başarısını Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası camiası olarak kutluyoruz. Dünya ile birlikte zor ekonomik şartlardan geçen Ülkemiz ekonomisine büyük katma değerler katan HABAŞ bu anlamda da Elazığ’ın gururu olmaktadır.

Bu vesile ile, Türk ekonomisine HABAŞ gibi bir yatırımı kazandıran merhum Hamdi Başaran’ı bir kez daha rahmet ile anıyor, bu büyük kuruluşun Elazığ’daki yatırımlarını artırarak ilimizin ekonomiye kazandırılması beklenen çok sayıda kaynağının da yeni Teşvik Yasasının fırsat bilinip HABAŞ yöneticilerince değerlendirilmeye alınmasını umut eder, kamuoyuna saygılar sunarım.”

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1938 defa okundu.
Ekleme Tarihi :23.7.2009 14:31:16
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.