Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
İstanbul Sanayi Odası tarafından ülkenin inovasyon altyapısının gelişimine ve inovasyon bilincinin Türkiye’de yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla “İSO İnovasyon Ödülleri” verilecektir.

“İSO İnovasyon Ödülleri” ile inovasyona dönük süreçleri benimseyerek, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşan başarı örneklerinin ödüllendirilmesi, bu tür yaklaşımların yaygınlaştırılması yoluyla Türk Sanayii’nin inovasyon yetkinliğinin artırılması, bu bağlamda inovasyonun ticari getiri avantajı olarak öne çıkartılması amaçlanmaktadır.

“İSO İnovasyon Ödülleri”ne Türkiye’de yerleşik tüm sanayi kuruluşları başvurabileceklerdir.

“İSO İnovasyon Ödülleri” kapsamında, diğer inovasyon ödüllerinden farklı olarak, sadece ticari başarı ve ürüne bakılarak değil sanayi firmaları bünyesinde oluşturulan inovasyon ortamı da “Liderlik”, “Stratejik Planlama”, “Bilgi”, “İnsan Kaynağı”, “Süreçler” ve “İş Sonuçları” ana başlıklarında değerlendirecek ve ödüllendirecektir.

Ödül başvurusunda bulunan sanayi kuruluşları, başvurularının değerlendirilmesi sonucunda, inovasyon yetkinlikleri ve geliştirmeye açık alanları konusunda bilgi edinme imkanına da sahip olacaklardır.

İSO İNOVASYON ÖDÜLLERİ SİSTEMİ

Başvuru Süreci

Sanayi kuruluşlarının ödüle başvuru süreci, iki aşamada gerçekleşecektir.

Ön Başvuru: Birinci aşamada firmaların, www.iso.org.tr/inovasyonodulleri adresinde yer alan “Başvuru Formu”nu doldurarak 3 Ağustos 2009 tarihi mesai bitimine kadar mektup, faks veya e-posta yoluyla İSO İnovasyon Ödülleri Sekreteryası’na iletmeleri gerekmektedir.

Detaylı Başvuru: İkinci aşamada ön başvuruda bulunmuş firmaların detaylı bilgi sunabilmeleri için www.iso.org.tr/inovasyonodulleri adresinde yer alan “Başvuru Kılavuzu”nu doldurarak, oluşturulan “Başvuru Dosyası”nın beş nüsha olarak (Temel Değerlendirme ölçütleri hakkında firmanın açıklamalarını ve kanıt olarak sunulacak örnek dokümanları içeren dosya) Ödül Takviminde belirtilen son teslim tarihi olan 9 Eylül 2009’dan önce İSO İnovasyon Ödülleri Sekreteryası’na iletmeleri gerekmektedir.

Değerlendirme Süreci

İSO İnovasyon Ödülleri’ne gelen başvurular; ilgili sektörlerden seçilen uzman ve bağımsız değerlendirici grupları tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirici grupları, ilk aşamada Başvuru Dosyası üzerinden, ikinci aşamada ise firma ziyaretleri gerçekleştirerek Değerlendirme Raporlarını oluşturacaklardır.

İnovasyon Ödülleri Yürütme Kurulu (İÖYK) tarafından, Değerlendirme Raporları doğrultusunda, finalistlerin belirlenmesi sonrasında, Jüri değerlendirmeleri gerçekleşecek ve Jüri Karar Toplantısı neticesinde ödül almaya hak kazanan başvurular belirlenecektir.

Değerlendirme Ölçütleri

İSO İnovasyon Ödülleri’ne layık kuruluşların belirlenmesinde kullanılan ölçütler, altı temel ölçüt ve bu ölçütlerin alt açılımlarından oluşmaktadır. Her temel ölçüt ve alt açılımları ile ilgili olarak beklentiler ve olası kanıt örnekleri “Başvuru Kılavuzu” dokümanında tanımlanmıştır.

İSO İnovasyon Ödülleri’ne başvurular ve değerlendirmeler bu altı temel değerlendirme ölçütü çerçevesinde gerçekleşecektir.

Bu altı temel ölçüt şunlardır:

• Liderlik

• Stratejik Planlama

• Bilgi

• İnsan Kaynağı

• Süreçler

• İş Sonuçları

 

Ödüller

Jüri tarafından ödüle layık görülen firmalara aşağıdaki başlıklarda ödül verilecektir.

• İSO İnovasyon Büyük Ödülü

• Jüri Özel Ödülü

Kategori Ödülleri

• İSO İnovasyon Ödülü: Liderlik

• İSO İnovasyon Ödülü: Stratejik Planlama

• İSO İnovasyon Ödülü: Bilgi

• İSO İnovasyon Ödülü: İnsan Kaynakları

• İSO İnovasyon Ödülü: Süreç Yönetimi

• İSO İnovasyon Ödülü: İş Sonuçları

Ödül almaya hak kazanan firmalara, firma tesisleri girişlerine asmak üzere bayrak, ödül beratı ve heykelciği, Ödül Töreni ile verilecek; üzerinde ödül yılı belirtilmiş olan İSO İnovasyon Ödülleri Logosunu firmalarının tanıtımlarında ücretsiz olarak kullanma hakkını elde edeceklerdir. Ayrıca ödül alan tüm firmalar ulusal basında geniş ölçekli olarak duyurulacaktır.

Ödül Takvimi

Başvuru Formlarının Ödül Sekreteryası’na Teslimi için Son Tarih : 3 Ağustos 2009

Başvuru Dosyalarının Ödül Sekreteryası’na Teslimi için Son Tarih : 9 Eylül 2009

Jüri Karar Toplantısı ve Ödül Töreni : Aralık 2009

Detaylı Bilgi ve Başvuru Dokümanları İçin

İSO İnovasyon Ödülleri Sekreteryası

Genel Sekreterlik

Meşrutiyet Cad. No: 62 Tepebaşı-İSTANBUL

T: 0212 252 29 00 (314)

F: 0212 249 50 07

E-Posta: kobi@iso.org.tr

www.iso.org.tr/inovasyonodulleri

Bu haber 1687 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.7.2009 08:44:40
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.