Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Nuri Önal başkanlığında 13 Temmuz 2009 tarihinde toplanan Elazığ TSO Meclis üyeleri Oda çalışmaları ile ilgili bilgilendirildi.

Meclis Başkanı Nuri Önal, toplantının açılış konuşmasında Oda olarak öncelikle Haziran ayı içerisinde Kalkınma Ajansı hususunda yapılan çalışmalar ile ilgili olarak Meclis Üyelerini bilgilendirdi. Önal yaptığı değerlendirmede, “Odamız Yönetim Kurulu’nun seçimlerden sonraki birinci önceliğini Elazığ’da Kalkınma Ajansı kurulması girişimleri oluşturmuştur. Bu doğrultuda, Hazırlamış olduğumuz ve konuyu bütün yönleri ile açıklayan doysa, başta TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na, dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’a, Devlet Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’a, Hazine Müsteşarı hemşehrimiz Sayın Halil Çanakçı’ya ve ilimiz milletvekillerine takdim edilmiştir. Aynı dosyayı Elazığ Müsiad şubesi de Odamızdan temin ederek ilgili Bakan ve MÜSİAD başkanlığına vermiştir. Bu konuyla ilgili olarak 4 kez Ankara’ya gidilmiştir. Bu ziyaretlerimizden bazılarına, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız ve Sayın Rektörümüz de iştirak etmiştir. Son olarak, Devlet Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz, İlimiz milletvekili Sayın Hamza Yanılmaz’ın da iştiraki ile ziyaret edilmiş ve 45 dakika Kalkınma Ajansının niçin Elazığ’da kurulması yönünde bir brifing verilmiş ve hazırlanan  dosya takdim edilmiştir. Odamız tarafından yapılan bu çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere İlimizdeki sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile Odamızda bir bilgilendirme toplantısı yapılmış ve Ajansın Elazığ’da kurulması hususunda hazırlanan ortak bildiri başta Başbakan olmak üzere tüm Bakanlar kuruluna ve Elazığ milletvekillerine gönderilmiştir. Ajansın henüz hangi ilde kurulacağı belirlenmemiştir. Bakanlar Kurulu kararı ile konu netlik kazanacaktır. Oda olarak İlimiz milletvekillerinin girişimleri ile Sayın Başbakanımızdan randevu almak için bir çalışma başlattık. Bu sonuçlandığı takdirde Sivil Toplum Kuruluşlarımızın temsilcileriyle birlikte Sayın Başbakanımız da ziyaret edilerek talebimiz iletilecektir. Oda olarak bu konuyla ilgili ne yapılması gerekiyorsa bugüne kadar yapılmış ve Ajansın kurulması kararı tamamen siyasi iradenin takdirlerine kalmıştır.”dedi.

Toplantıda Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da Yönetim Kurulu faaliyetleri hakkında Meclis Üyelerine bilgiler verdi. Haziran ayı mizanı ve gelir gider bütçelerinin görüşülmesinin ardından serbest kürsü bölümünde Meclis Üyeleri söz alarak çeşitli düşüncelerini dile getirdiler.

Bu haber 1567 defa okundu.
Ekleme Tarihi :14.7.2009 14:35:17
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.