Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
· TOBB öncülüğünde başlatılan “Kriz varsa çare de var” kampanyası çerçevesinde 26 Haziran 2009 tarihinde MİS AVM’de düzenlenen basın toplantısında işçi, işveren, tüketici ve hükümet kanadına önemli mesajlar verildi.

· Elazığ Valisi Muammer Erol, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Feyzi Bingöl ve Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’ın katıldıkları basın toplantısında krizin aşılabilmesi için tüm tarafların kenetlenerek birlikte hareket etmelerinin önemi üzerinde duruldu.

Demirbağ: “Yatırımcılarımıza Krizi Hissettirmeyeceğiz”

Mis Holding Başkanı Nihat Demirbağ, alınan önlemler arasında TOBB’nin başlatmış olduğu “Kriz varsa çare de var” başlıklı kampanyaya desteklerin tam olduğunu belirterek, 08.08.2008 tarihinde açılışı yapılan Mis AVM’deki kiracılardan, geçen 10 aylık süreçte kira alınmadığını, TOBB’nin krize karşı başlattığı kampanya kapsamında da yatırımcıların yatırımlarını korkusuzca yapabilmeleri adına 1 Temmuz’dan itibaren devam etmek üzere hem eski kiracılardan hem de yeni dükkân kiralayacak olan yatırımcılardan 6 ay daha kira alınmayacağını açıkladı.

Yeni yatırımcıların krizin etkilerinden korkmadan, krizin etkisini yitirmeye başladığı şu günlerde bu kriz desteğinden faydalanmalarının yatırımcılar ve Elazığ için çok faydalı olacağını belirten Demirbağ ayrıca; “Krizin etkileri önümüzdeki 6 aylık süreçte de devam ettiği takdirde, gerekirse 2010 yılının ilk 6 ayı için kiracılardan kiraların % 50 oranında talep edilecek ve bu kriz desteği ile yatırımcılarımızın krizi hissetmemeleri sağlanacaktır” dedi.

Vali Erol: “Kriz kafalarda, Çözüm Yüreklerde ve Bilekte”

Elazığ Valisi Muammer Erol da, krizin etkisini yitirdiği bu günlerde krizin daha çok kafalarda olduğunu, bunu yenebilmenin ise ancak yürek ve bilekle mümkün olduğunu belirtti. Kendilerini her gün birçok işe muhtaç vatandaşın ziyaret ederek iş istediğini de belirten Erol, “Mis Holdnig’in bu kampanyası yatırım yapmak isteyenler için son derece önemli ve faydalı olacaktır. Misland birçok insana yeni istihdam alanları oluşturmaktadır. Böyle bir fırsat karşısında nerdeyse Vali kimliğimi bir kenara koyup ticaret yapacağım” diyerek ince bir espriyle de fırsatın ne kadar cazip olduğunu vurguladı.

Rektör Bingöl: “Mis Holding’i Cesaretinden Dolayı Tebrik Ediyorum”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Feyzi Bingöl ise, Mis Holding’i cesaretinden dolayı tebrik ettiğini, sermayesi olanların bu fırsatı bir daha bulamayacaklarını belirterek, müteşebbislerin bir an önce sermayelerini yatırıma çevirmelerinin çok faydalı olacağını dile getirdi. Bingöl, “Birçok işyerinin 1 senelik hatta 5 yıllık kirasını peşin ödediği yerleri biliyoruz, Mis Holding’in 6 ay kira almaması yatırımcılar için kaçırılmaması gereken bir fırsattır” dedi.

Şekerdağ “Mis Holding Krizin İlimizde aşılması için yine öncü olmuştur”

Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ ise, TOBB öncülüğünde başlatılan kampanyaya ilk günden beri sahip çıktıklarını ve takip ettiklerini belirtti. Elazığ’ın önde gelen, en köklü ve büyük firmalarından olan Mis Holding’in bu fırsatları sunmasının kendilerini de çok mutlu ettiğini belirtti. Başkan Şekerdağ değerlendirmesinde, “Memleketimizin faydasına olacak her türlü konu da Elazığ TSO olarak tam destek verdiklerini söyleyerek, Misland Elazığ için çok önemli bir projedir, böyle projede yer almak müteşebbisler açısından gurur verici olacaktır. Yatırımcıların geç kalmadan bu fırsatı değerlendirmelerini öneriyoruz.

Kampanya başlıklarını oluşturan “kriz varsa çare de var” ,  “kimse işsiz kalmasın” ve “ eve kapanma pazara çık” sloganlarıyla başlatılan kampanyaya Oda olarak bugüne kadar işyeri ziyaretleri, ilçe ziyaretleri, sektör ziyaretleri ile destek olduk. Bu çalışmalarımızda bizlerin sürekli yanında yer alan Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Rektörümüz ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Kampanya çerçevesinde beklide ülkemize örnek olacak bir girişimi de bugün Mis AVM’de yaşıyoruz. Çünkü mevcut işyerlerinden ve yeni açılacak işyerlerinden 6 ay kira alınmayacak olması, sonrası için de 6 aylık yüzde elli opsiyonlu bir taahhüt sanıyorum ülke genelinde sadece Elazığ’da krize çare niteliğinde verilen bir destek olmuştur. Bu desteğin ve fedakarlığın tüm ülkeye örnek olmasını diliyoruz. Bu anlamda Mis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nihat Demirbağ’ı kutluyoruz. Krizle mücadele kapsamında, işletmelerin kriz bahanesiyle işçi çıkarmamalarını, işçilerin de daha özverili çalışmasını, hükümetimizin de piyasaları rahatlatacak daha radikal önlem ve desteklerini bekliyoruz.”dedi.Bu haber 1517 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.6.2009 11:41:23
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.