Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
16 Haziran 2009 tarihinde Odamızı ziyaret ederek Başkan Ali Şekerdağ ile görüşen Almanya Elazığlılar Dernek Başkanı Murat Solmaz, dernek çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler vererek Elazığ TSO heyetini Almanya’ya davet etti.

Başkan Solmaz, Elazığ TSO’nun özellikle internet üzerinden yaptığı başarılı çalışmaları takip ettiklerini ifade ederek, “Sayın Başkanım Oda seçimlerinin üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen basın aracılığınız ile  çalışmalarınızı yakinen takip ediyoruz. İlimizin kalkınma ve gelişmesi adına göstermiş olduğunuz gayretleri takdirle karşılıyoruz. Biz Almanya Elazığlılar Derneği olarak öncelikle Avrupa’da bulunan tüm hemşerilerimizin bir çatı altında birlik ve beraberlik içerisinde olarak, özellikle gençlerin kendi kültürel değerlerini yitirmeden bir Elazığlı olarak yetişmelerine gayret gösteriyoruz. Bu anlamda özellikle kültürel faaliyetlere özen gösteriyoruz. Elbette ilin kalkınması için de Dernek olarak düşüncelerimiz var. Bu nedenle sizleri ve yönetim kurlunuzu Almanya’ya davet için buradayız. Karşılıklı olarak düşüncelerimizi paylaşıp Elazığ’a ne yapabiliriz hususunda bir araya gelmenin yararlı olacağını düşünüyoruz.”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’da, “Bu davetinizi Meclis Üyelerimizle ve Yönetimimizle elbette değerlendireceğiz. Biz Avrupa’daki hemşerilerimizin ilimize yatırım yapmaları hususunda elimizden gelen yardıma ve desteğe her zaman açığız. Yeni Teşvik Yasasının Temmuz ayı gibi yasallaşması yöremizdeki yatırımların önünü açacaktır. Çünkü yeni sistemde 4. bölgede yer alan Elazığ önemli teşvikleri kapsıyor. Bu anlamda Avrupa’daki hemşerilerimiz ve tüm müteşebbisler için Elazığ altyapı imkanları, sahip olduğu doğal kaynaklar ve çeşitli potansiyelleri ile avantajlar sunmaktadır. Bu avantajları Almanya’daki müteşebbislerimizle paylaşmak üzere bu yıl içerisinde Almanya’ya bir ziyaret planımız zaten vardı. Bu ziyaretimizi derneklerimiz aracılığı ile yapmış olmak elbette daha programlı bir çalışmayı getirecektir.”dedi.

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 2157 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.6.2009 15:32:21
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.