Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Fırat Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Avrupa Birliği Eşiği’nde Türkiye konulu bilgilendirme toplantısı ETSO konferans salonunda önceki akşam yapıldı. Toplantıya ETSO Meclis Başkanı Nuri Önal’ın yanı sıra ETSO üyeleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Odanın AB Projeleri hususunda önemli bir deneyimi ve birikimi olduğunu belirterek, “Odamız personelleri ile Odamız bünyesinde yer alan  KOSGEB Sinerji Odağımız tarafından son olarak IPA kapsamında 4 proje hazırlanmış ve bu projelerimiz ön elemeyi geçerek değerlendirme süreci devam etmektedir. Bununla birlikte yine aynı ekip tarafından Hayat Boyu Öğrenmenin Teşviki ve Yenilikçi Yöntemlerle Kayıtlı İstihdamın Teşviki teklif çağrılarına da iki ayrı proje hazırlanarak Merkezi Finans ve İhale Birimini teslim edilmiştir. Odamız bu birikimi ile ilimizdeki diğer eğitim kurumları ile STK’lara da destek olmaktadır. Bu çerçevede son iki ay içerisinde çok sayıda projenin hazırlanmasın adetsek olan Odamız ayrıca 10 kadar projenin de ortağı olmuştur. Amacımız Avrupa Birliği sürecini devam ettiren ülkemizin, bu fonlardan daha fazla katkı almasını sağlamak ve özellikle yöremizdeki kurumların kapasitelerini artırmakla birlikte istihdam olanaklarını yükseltmektir. “dedi.

Son yıllarda Avrupa Birliği’yle ilgili çeşitli projelerde de yer alan Hasan Tınmaz katılımcılara Avrupa Birliği projeleri ve katılımla ilgili bilgiler verdi. Tınmaz genç nüfusa sahip bir ülke olmanın diğer Avrupa ülkeleri karşısındaki avantajını vurguladı.

Bu haber 1644 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.6.2009 14:46:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.