Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı ve Yenilikçi Yöntemlerle Kayıtlı İstihdamın Teşviki Hibe Programı çerçevesinde iki ayrı proje hazırlanarak Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne teslim edildi.

Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesine olduğu kadar işsiz vatandaşların da istihdamına büyük destek verecek olan projelerin toplam bütçesi yaklaşık 450.000 Avro’dur.

Hazırlanan projelerden Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı çerçevesinde hazırlanan projemizin adı “5 Kollu 50 Ahtapot”tur. Bu proje ile eğitime alınacak 50 bireye 5 ayrı konuda 12 ay süreyle işdünyasının yoğun ihtiyaç duymuş olduğu konularda eğitim verilecek ve böylelikle özellikle KOBİ’lerin nitelikli ara eleman ihtiyacına çözüm üretilecektir. Proje kapsamında eğitime alınacak 50 kursiyerin en az yüzde 60’ının çeşitli işyerlerinde istihdam edilmesi hedeflenmektedir.

Diğer projemiz olan Yenilikçi Yöntemlerle Kayıtlı İstihdamın Teşviki Hibe Programı kapsamında ise Elazığ’ın önemli potansiyellerinden olan Mermer, Su ürünleri, Gıda ve Sağlık Sektörlerinde kümelenme çalışması yapmak ve bu sektörlerde yer alan işletmelerde kurumsallaşma çalışmaları ile firmalarımızın kurumsal bir yapıya kavuşmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir. Bu kapsamda MFİB’ye sunulan projemizin adı “Hem Kümeliyor Hem de Kurumsallaştırıyoruz.”

Her iki projemizin değerlendirme süreci 2009 yılı sonu uygulama dönemi ise 2010 Ocak ayıdır. Projeler 12 ay devam edecek olup, İlin ekonomi ve sanayisine önemli katkılar sağlayacaktır.

Odamız tarafından hazırlanan bu projelerle birlikte İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan iki projeye, Elazığ Belediyesi tarafından hazırlanan iki projeye, F.Ü. Sosyal Bilimler MYO tarafından hazırlanan bir projeye, İletişim Lisesi tarafından hazırlanan bir projeye, F.Ü. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından hazırlanan iki projeye destek verilerek ortak olunmuştur.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası AB Hibe Projeleri hazırlama ve uygulamadaki deneyimlerini bu proje döneminde de Elazığ için en etkin bir şekilde gerçekleştirmiştir.

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1635 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.6.2009 14:14:53
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.