Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanunu’nun 24.maddesi gereğince¸ oda üyelerinin yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini haziran ve ekim ayında iki eşit taksitte yapacağı hükme bağlanmıştır.

Kanunun 25. maddesi gereğince gerçek kişi¸ tacir ve sanayicilerin¸ gelir vergisine ilişkin beyannamelerinde gösterilen ticari kazanç toplamı üzerinden¸ tüzel kişi tacir ve sanayicilerin ise¸ ödeyecekleri kurumlar vergisine ilişkin beyannamelerinde gösterilen ticari bilanço kârı üzerinden binde beş oranında munzam aidat tahsil edilecektir.

Üyelerimizin ödemeleri gereken munzam aidat tutarının belirlenebilmesi amacıyla gelir ya da kurumlar vergisi beyannamelerinin Odamız veznesine ibrazı gerekmektedir.

Aidatlarını zamanında ödemeyen üyelerimize¸ 6183 sayılı Amme Alacakları Kanunu gereği günlük gecikme faizi uygulanacaktır.

Birden fazla odaya kayıtlı bulunanların munzam aidatı¸ üye tarafından ilgili odalara eşit olarak paylaştırılmak suretiyle yatırılır. Bu durumda üye¸ birden fazla odaya üye olduğunu belgelemek zorundadır. Başka oda veya odalara kayıtlı olan üyelerimizin¸ yıllık ve munzam aidat paylaşımları için kayıtlı oldukları oda/odalara ait güncel tarihli sicil belgelerin odamıza ibrazı gerekmekte olup¸ bu işlemi yapmayan üyelerimizin aidatları paylaşım yapılmadan tahsil edilecektir.

Sayın üyelerimizin 30 Haziran 2009 tarihine kadar aidatlarını ödemelerini önemle duyururuz.verdi.

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

 

Bu haber 1957 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.6.2009 12:25:26
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.