Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Kadın Girişimcilere Yönelik Düzenlenen Bilgisayar Kursu Sertifika Töreni Elazığ TSO’da Yapıldı…

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu tarafından bayan girişimcilere yönelik olarak verilen “Temel Bilgisayar Eğitim Kurusu”na katılan kursiyerlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

09 Haziran 2009 tarihinde düzenlenen törene, Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı M.Süleyman Selmanoğlu, F.Ü. Rektörü Prof.Dr.A.Feyzi Bingöl, Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda kursiyer katıldı.

Kursun açılış konuşmasını yapan Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Remziye Can, toplumda bayanların iş dünyasında daha aktif bir şekilde yer alabilmeleri için bu tür eğitim programlarına büyük önem verdiklerini ifade etti.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da konuşmasında Odanın iş dünyasının ara eleman ihtiyacını karşılamak ve işsiz bireylere nitelik kazandırarak iş bulmalarını kolaylaştırmak için önemli bir misyon yüklendiklerini ifade etti.

Başkan Şekerdağ konuşmasında, “Odamız hizmet binası zemin katta bulunan bilgisayar laboratuarımızda 4 dönem olarak uygulanan ve toplamda 180 bayanın katıldığı temel bilgisayar eğitimlerimiz tamamlanmış ve eğitimlere bayanlar yoğun bir ilgi göstermiştir. İş dünyasının özellikle ara eleman ihtiyacına çözüm bulunması amacıyla bugüne kadar çeşitli eğitim kursları Odamız tarafından düzenlenmiştir. Odamızın yüklenmiş olduğu bu misyon ve toplumumuzun genel beklentileri doğrultusunda İş Kur ile müşterek olarak yeni bir eğitim programı daha hazırlamış bulunmaktayız.

Bu doğrultuda; Bilgisayar Programcılığı Eğitimi, Grafik tasarım ve dizgicilik Eğitimi, Pazarlama ve satış elemanlığı Eğitimi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Eğitimi konularında 6 ve 3 Ay süreli bir dizi eğitim programını daha Haziran ayı içerisinde başlatmayı planlamaktayız. Bu eğitimlerle hem işsiz vatandaşlarımıza nitelik kazandırmak suretiyle iş bulmalarını kolaylaştırmak, hem de reel sektörün ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacını karşılamayı hedeflemekteyiz. Bununla birlikte Avrupa Birliği İPA Kapsamında Oda Üyelerimize yönelik İNOVASYON Konulu bir projemiz de ön elemeyi geçmiş halen değerlendirme aşamasındadır. 1 Haziran 2009 tarihi itibarı ile de, Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Teklif Çağrısı kapsamında, Odamız tarafından “5 Kollu 50 Ahtapot” ismiyle bir eğitim projesi daha hazırlanarak Merkezi Finans ve İhale Birimine sunulmuştur. Bu proje ile, iş dünyamızda direk istihdam olabilecek şekilde 50 kişiye bir eğitim verilmesi planlanmıştır. Ülkemizin ve İlimizin en büyük problemi olan İŞSİZLİK ve buna bağlı olarak MESLEKSİZLİK sorununun çözümü hususunda Oda olarak öneli çalışmalar yapmakta ve bu husustaki girişimlerimiz devam etmektedir.” Dedi.

Törende birer konuşma yapan Elazığ Valisi Muammer Erol ve Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu eğitimlerin önemi üzerinde durarak Elazığ TSO’nun yüklenmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleri için teşekkür ettiler. Program kursa katılanlara sertifikaların dağıtılması ile sona erdi.

Bu haber 1564 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.6.2009 12:23:57
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.