Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Odamızın Şubat ayında yapılan seçimleri sonucunda yeni oluşan Yönetim Kurulumuz ile birlikte bugüne kadar yapmış olduğumuz 4 aylık kısa faaliyet dönemimizi geçtiğimiz hafta içerisinde düzenlediğimiz bir basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşmıştık.

Söz konusu bu toplantıda faaliyetlerimiz ana başlıklar itibarı ile gündeme getirilerek detaylara yer verilmemiştir. Bu nedenle bazı medya kuruluşlarımızda çıkan yorumlarda özellikle KALKINMA AJANSI ile ilgili Odamızın bir çalışması olmadığı gibi bir izlinim meydana gelmiştir.

Oysa Odamız Yönetim Kurulu’nun seçimlerden sonraki birinci önceliğini Elazığ’da Kalkınma Ajansı kurulması girişimleri oluşturmuştur.

Bu doğrultuda, Hazırlamış olduğumuz ve konuyu bütün yönleri ile açıklayan doysa (Bu dosyadan isteyen kurum ve medya mensupları Odamızdan temin edebilir.) Başta TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na, dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’a, Devlet Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’a, Hazine Müsteşarı hemşehrimiz SayınHalil Çanakçı’ya ve ilimiz milletvekillerine takdim edilmiştir.

Bu konuyla ilgili olarak Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanımızla 4 kez Ankara’ya gidilmiştir. Bu ziyaretlerde Oda olarak hizmet binamızda 1000 m2 bir alanın bu iş için boş olarak hazır tutulduğu ve Elazığ olarak tüm imkanlarımızla Kalkınma Ajansı’na hazır olduğumuz bilgileri verilmiştir. Bu ziyaretlerimizden bazılarına, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız ve Sayın Rektörümüz de iştirak etmiştir.

Son olarak, Devlet Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz, İlimiz milletvekili Sayın Hamza Yanılmaz’ın da iştiraki ile ziyaret edilmiş ve 45 dakika Kalkınma Ajansının niçin Elazığ’da kurulması yönünde bir brifing verilmiş ve hazırlanan  dosya Meclis başkanımız tarafından takdim edilmiştir.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizin öncelikleri hususunda dün olduğu gibi bugün de hassasiyetlerimiz devam etmekte ve bu konuda tüm yönetim kurulumuz ve diğer birimlerimizle mesai kavramından uzak bir şekilde çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla arz ederim.

Ali ŞEKERDAĞ

Yönetim Kurulu Başkanı

Bu haber 1806 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.6.2009 13:05:14
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.