Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
KOSGEB İhracat Destek Kredisi Devam Ediyor

KOSGEB tarafından ihracatçı firmalara kullandırılan destek kredileri Doğu ve Güneydoğu illeri için süresiz olarak uzatılmıştır.

Odamız bünyesinde kurulu bulunan Elazığ KOSGEB TİP 2 Sinerji Odağı’nın Yöneticisi Yrd.Doç.Dr. Ahmet Orhan konuyla ilgili vermiş olduğu bilgide ilimizdeki ihracatçı firmaların bir zaman sınırlaması olmaksızın desteğe müracaat edebileceklerini söyledi.

Orhan, “Bilindiği üzere, KOSGEB Başkanlığımız tarafından kamu ve özel bankalar ile yapılan protokol sonucu 27.02.2009 tarihi itibarı ile ihracat kredisi desteği başlatılmıştı. Söz konusu protokolün 2. maddesinde mevcut kaynağın kullanımı bölgesel kalkınmışlık farkı göz önünde bulundurularak kontenjanlara ayrılmış ve müracaatlar bu doğrultuda kabul edilmiştir. KOSGEB tarafından yapılan değerlendirmede Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan illerinden yeterli sayıda başvurunun olmadığı görüldüğünden, adı geçen bölgelerde yer alan illerde faaliyet gösteren işletmelerin ilgili kredi destek programından yararlanmalarını teminen, Protokol ile KOSGEB tarafından belirlenen kota ve kontenjanlar kaldırılmıştır.

Belirlene süre içerisinde KOSGEB’in bu desteğinden istifade edemeyen ihracatçı firmalarımızın bu imkândan yararlanmaları hususunda Elazığ TSO bünyesinde bulunan KOSGEB Tip 2 Sinerji Odağımıza yapacakları müracaatlar değerlendirilecektir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla arz ederiz.”

Bu haber 1600 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.5.2009 16:24:04
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.