Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu öncülüğünde çok ortaklı bir Anonim Şirket kurma kararı alınarak, başta özelleştirme nedeniyle satışı yapılacak olan kurumların ilimize kazandırılması ve halen üretimini durdurmuş sanayi tesislerinin üretime geçirilip, ithalat ve ihracat faaliyetleri ile ilimiz ekonomi ve istihdamına katkı sağlanması hedefleniyor…

 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ konuyla ilgili vermiş olduğu bilgide, ilimizde ortaklık kültürünün gelişimine katkı sağlamak ve bu konuda örnek bir model oluşturmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Başkan Şekerdağ değerlendirmesinde, “Odamız seçimleri öncesinde kamuoyunun bilgilerine sunulduğu gibi ilimizin önceliklerini belirleyerek, istihdamın artırılmasına katkı sağlanması ve atıl durumdaki yatırımların ekonomiye kazandırılması doğrultusunda projelerimizi paylaşmıştık. Bu doğrultuda Odamız Yönetim Kurulu olarak bir dizi çalışma başlatılmıştır. Bu güne kadar yapılan üç ayrı toplantı ile konu tartışılarak yöntem üzerinde bir karar birliğine varmış bulunmaktayız.

Odamız Yönetim Kurulu Üyelerinin tamamının içerisinde yer alacağı ve Meclis Üyelerimizin büyük çoğunluğunun katılımı ile çok ortaklı bir şirket kurarak başta özelleştirilecek olan kurumların Elazığ’a kazandırılması ve Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere ilimizde kurulu olan ancak çeşitli nedenlerle üretim yapmayan tesislerin il ekonomisine kazandırılması için girişimlerde bulunacağız.  Bilindiği gibi Elazığ büyük kar getirebilecek çok büyük tesislerini özelleştirmede maalesef kaybetmiştir. Biz geriye bakmadan bundan sonra ne yapılabilir sorusu için bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Yaşanan küresel ekonomik kriz ile birlikte dünya devi büyük firmaların güçlerini birleştirerek ayakta kalma mücadelesine şahit olmaktayız. İşte böylesi bir ortamda ilimizin rekabet gücünü artırarak, ortaklık kültürü ve bilinci içerisinde, işadamlarımızın da belirlenen kriterler ölçüsünde iştirakine açık yeni bir oluşum planlamaktayız. 

Yapılan çalışmanın sonuçlarını ve tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağımızı belirtir, bu düşüncelerle kurulacak Şirketin Elazığ’a hayırlı olmasını diler, saygılar sunarız.”dedi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 1431 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.5.2009 10:18:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.