Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  




Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV




Elazığ-Muş Buluşması Programı çerçevesinde Elazığ’a gelen Muş Valisi Erdoğan Bektaş’ın Başkanlığındaki Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Muş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, Muş Ticaret Odası Başkan Vekili ve işadamlarından oluşan heyet, Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, F.Ü.Rektörü Prof.Dr. Feyzi Bingöl ve Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret etti.

Elazığ TSO Konferans Salonunda 8 Mayıs 2009 tarihinde yapılan “Elazığ-Muş Buluşması Ekonomik Değerlendirme Toplantısı”nda yapılan konuşmalarda karşılıklı işbirliğinin artırılması hususu üzerinde duruldu.

Elazığ Valisi Muammer Erol, Muş Valisi Erdoğan Bektaş ve beraberindeki heyeti Elazığ’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Muş ile Elazığ arasında çeşitli alanlarda işbirliği yapmak için görüşmelerde bulunacaklarını söyledi.

Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’da toplantının her iki il arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacağını ifade ederek, “Elazığ-Muş buluşması programı çerçevesinde Odamızda gerçekleştirilen bu toplantıya teşriflerinizden ötürü şahsım ve Odamız adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Elazığ ili tarihi süreç içerisinde bölgemiz illeri ile sürekli kültürel, ekonomik ve sosyal ilişkiler içerisinde bulunan ve bu doğrultuda Tunceli, Bingöl ve Muş illeri ile adeta kader birliği yapmış bir il konumundadır.

Bu vesile ile, bu toplantının, Elazığ ile Muş arasındaki ticari işbirliğinin artması ve ileriki dönemlerde ciddi işibirliklerinin önünü açmasında bir dönüm noktası olmasını temmeni eder, en derin saygılarımı sunarım.”dedi.

Toplantıda bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal ise, Elazığ’ın önderliğinde komşu illerin de katılımı ile bir ekonomik kurultay yapılmasını önerdi.

Muş Valisi Erdoğan Bektaş, daha önce Elazığ’da Vali Yardımcılığı görevinde bulunması sebebiyle Elazığ’ı ve Elazığlıları yakından tanıdığını; Elazığ ile sürekli bir diyalog içinde olduklarını, bundan sonrada bu diyalog ortamının kuvvetleneceğine inandığını belirterek, “Geçtiğimiz günlerde Elazığ’dan bir heyet Muş’a gelerek, burada Malazgirt Törenlerine katıldılar. Daha sonra onlarda Elazığ-Muş Buluşması programı başlattılar ve bizi Elazığ’a davet ettiler. Böylece bir Elazığ- Muş dostluğu gelişmeye başladı. Bizler burada hüsnü kabul gördük. Umarım bu ziyaretten iki şehir için güzel işbirlikleri çıkar” dedi.

Muş’un daha az gelişmiş bir il olması, ikimi gibi  bazı sınırlayıcı faktörleri olmasına rağmen kültürel ve ekonomik alanda uygulamaya geçirmeyi düşündükleri bir çok projelerinin olduğunu belirten Vali Bektaş, “Elazığ bölgesinde örnek, başarılı bir şehirdir. Siz bizim eksiğimizi,  bizlerde sizin eksiğinizi niye tamamlamayalım? Bu konuda bazı görüşmelerimiz olacak. Birbirimizi anlamaya ve somut bir şeyler üretmeye çalışacağız. Elazığ’ın bu anlamda ağabeylik yapmasını beklemekteyiz.” diye konuştu.

Muş heyeti program dahilinde iki gün boyunca Elazığ Organize Sanayi Bölgesini, İŞGEM’i, Harput’u ve Keban’ı gezerek çeşitli incelemelerde bulundular.





Bu haber 2066 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.5.2009 11:37:54
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©



Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counter



Mustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.