Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Küçük Ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) kanunda 5 Mayıs 2009 tarih ve 27219 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan değişiklikle KOSGEB’in artık hizmetler sektörüne de destek sağlamasının önü açıldı…

Resmi Gazete’de yayınlanan ilgili bölüm:                                                                               

MADDE 1 – 12/4/1990 tarihli ve 3624 sayılı Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Kurulması Hakkında Kanunun adında yer alan “Sanayi” ibaresi “İşletmeleri” şeklinde ve 1 inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

 “Ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kurulmuştur. Kuruluşun kısa adı KOSGEB’dir.”

Şekerdağ: Son derece yerinde bir değişiklik oldu…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, KOSGEB kanunda yapılan değişiklik ile hizmetler sektörünün de KOSGEB desteklerinden yararlanmasının önünü açan gelişmenin yerinde bir karar olduğunu belirterek, “KOSGEB bu güne kadar imalat sanayinde bulunan işletmelere çok sayıda destekler sağlayarak sektör önemli katkılarda bulunmuştur. Ancak, özellikle istihdam açısından büyük değer sağlayan hizmetler sektörü bu kapsam dışında kalmıştır. Küresel ekonomik krizle birlikte genel anlatma tüm sektörlerin yeniden değerlendirildiği bu süreç içerisinde KOSGEB’in artık hizmetler sektörünü de kapsayacak şekilde yeniden yapılandırılması olumlu bir gelişme olmuştur. Bu süreç içerisinde Odamız bünyesinde bulunan KOSGEB TİP 2 Sinerji Odağımız artık belirlenecek kriterler doğrultusunda tüm işletmelere hizmet sunacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Bu haber 1416 defa okundu.
Ekleme Tarihi :5.5.2009 14:13:23
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.