Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Fırat Teknokent’e Bakan desteği sağlandı…

Fırat Üniversitesi, Elazığ Belediyesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası tarafından Fırat Üniversitesi kampus alanı içerisinde kurulması için çalışmaları devam eden Elazığ Fırat Teknokent Projesi’ne Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’dan destek.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Elazığ Valisi Muammer Erol başkanlığında, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, F.Ü. Rektörü Prof.Dr. A.Feyzi Bingöl, Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu ve Odamız Meclis Başkanı Nuri Önal ile Başkan Ali Şekerdağ’dan oluşan Elazığ heyeti, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ı makamında ziyaret ederek ilimizin sorunları ve Fırat Teknokent konusunda Bakandan destek talebinde bulundular.

İlimiz Milletvekilleri M.Necati Çetinkaya, Hamza Yanılmaz, Faruk Septioğlu, Tahir Öztürk ve Feyzi İşbaşaran’ın da Ankara’dan katıldığı Elazığ heyetini büyük bir memnuniyetle karşılayan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, teknokent konusunda finansman desteği sağladı.

Ziyareti değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, “Odamızın yüzde yirmi hissedarı olduğu Fırat Teknokent ilimizin sanayileşmesi ve bir cazibe merkezi olması hususunda önem taşıyor. Bu nedenle daha önce Fırat Üniversitesi ile müşterek yapmış olduğumuz bir AB projemiz vardı. Bu projemiz ön değerlendirmeleri geçen ülkemizdeki tek projedir. Yine bununla birlikte Teknokentin asıl binasının dışında 10 işyerini kapsayan bir mekanın yapılması hususunda Sanayi ve Ticaret Bakanlığına daha önce bir müracaatımız söz konusu idi. Sayın Bakanımızı ziyaretimizde bu konuyu hatırlatarak Bakanlığın desteğini talep ettik. Sayın Bakanımız hemen yanımızda yaptığı girişimle bu proje için 2 milyon 350 bin TL tutarındaki talebimizin olumlu karşılandığını bildirmiştir. Kısa süre içerisinde sağlanacak olan bu kredi ile birlikte daha önce şirket kuruluşunu yaptığımız Fırat Teknokentin ilk aşamadaki inşaatını bu yıl başlatacağız. Sayın Bakanımıza buradan bir kez daha kalbi teşekkürlerimizi sunarken, Projenin Elazığ’a hayırlı olmasını diliyorum. “dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1486 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.4.2009 09:31:16
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.