Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
2. Çayda Çıra Film Festivali

Elazığ Sinema Derneği (ESİNDER) tarafından 02-06 Mayıs 2009 tarihleri arasında bu yıl 2. si düzenlenecek olan Çayda Çıra Film ve Sanat Festivalinin tanıtım toplantısı 22 Nisan 2009 tarihinde Odamız da yapıldı.

Toplantıya Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, İl Kültür Müdür Yardımcısı Selahattin Yazar, ESİNDER Başkanı Serdar Kara, Başkan Yrd. Evren Demiral, Proje Koordinatörü Tülay Uğran ile medya mensupları katıldılar.

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın ticaret ve sanayi ile ilgili bir üst örgüt olmasına karşın bir kültür şehri olan Elazığ’ın bu anlamda tanıtımının yapılması faaliyetlerine de gönüllü olarak katıldığını belirtti. Başkan Önal, festivalin önemli bir kültürel etkinlik olarak Elazığ’ın tanıtımına önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.

ESİDER Başkanı Serdar Kara festival hakkında verdiği bilgilerde, bu yılki programın önemli sosyal faaliyetlerle desteklendiğini belirterek, “İşitme ve görme engelli vatandaşlarımız bu festivalde sesli betimleme yöntemi ile ilk kez film keyfine ulaşacak. Bununla birlikte kader mahkumlarımıza bir gün süreli olarak sinema keyfini yaşatacağız. Ayrıca bizim çocuklarımız kuşağında ise çocuklara yönelik etkinlikler yapacağız. 02-06 Mayıs tarihlerinde Tiyatro binasında yapılacak ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek programlarımıza tüm halkımız davetlidir.”dedi.

 

Bu haber 1579 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.4.2009 16:03:44
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.