Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nda İNOVASYON (yenilikçilik) konulu bir konferans verildi. Fırat Üniversitesi, Üniversite Sanayi İşbirliği Merkez Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın'ın konu hakkında bilgiler verdiği konferansa Vali Muammer Erol, F.Ü. Rektör Yardımcısı Orhan Kılıç, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ ile Meclis Başkanı Nuri Önal, kamu kuruluşlarında yetkililer ve Sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri katıldılar.

Prof. Dr. Erhan Akın yaptığı sunumda insanların her konuda karar vermelerini etkileyen paradigma denilen, deneyim ve tecrübelerinden kaynaklanan bakış açısının bulunduğunu; bu paradigmaları nedeniyle insanların yenilikleri kabul etmesinin çok zor olduğunu belirtti.

Türkiye'nin ileriki yıllarda ekonomi alanında başarılı olabilmesi için yeni endüstri alanlarına yönelmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Akın, bunu başarmak için Türkiye'de inovasyon kavramının uzun vadeli bir programa oturtulması gerektiğini belirtti. Akın, inovasyonun yenilikçilik, ekonomik ve ticari alanda ise 'ticat'(ticari icat) anlamlarına geldiğini; bu kavramın "Eski köye yeni adet getirmek"olarak anlaşılabileceğini ifade etti.

Avrupa Birliğinin 2009 Yılını Yaratıcılık ve Yenilikçilik Yılı ilan ettiğini, bu çerçevede çeşitli etkinliklerin yapıldığını bildiren Akın, Fırat Üniversitesi ve Elazığ Ticaret Odası olarak Elazığ'da bu yılı İnovasyon Yılı olarak belirlediklerini söyledi. Akın, Gaziantep, Mersin ve Eşkişehir illerinde daha önce inovasyon konusunda çalışmalar yapıldığını, Elazığ'da da İPA Projeleri kapsamında bir inovasyon projesin bulunduğunu, şu anda Fırat Üniversitesindeki bütün fakültelere inovasyon temsilcilerinin atandığını; ve bir eylem planı hazırlama çalışmalarının sürdüğünü belirterek, İnovasyon konusunu Elazığ'ın gündemine sokmanın ve özellikle çocukların inovasyon konusunda eğitilmesinin gerekliliğine işaret etti.

Bu haber 1809 defa okundu.
Ekleme Tarihi :6.4.2009 09:08:46
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.