Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
İstiklal Marşımızın Kabulünün 88. Yıldönümünü Kutluyoruz…

Yurdumuzun düşman işgaline uğradığı yıllarda, vatan sevgisi ve inancını ayakta tutmak için Milli Şairimiz M.Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımızın kabulünün 88. Yıldönümü olan 12 Mart bu yıl “İstiklal Marşı ve M.Akif Ersoy’u Anma Günü” olarak kutlanacaktır.

Kendini milletinin bağımsızlığına ve istiklaline adamış vatan şairi M.Akif Ersoy’un kaleminde hayat bulan İstiklal Marşı, milli mücadele döneminde yurdumuzun her köşesinde dalga dalga yankılanarak , milletimizin özgürlük umudunu yeşerterek ilham kaynağımız haline gelmiştir. Şairin müstesna kişiliğiyle, milletimizin bağımsızlık azim ve kararlılığını aynı potada birleştiren İstiklal Marşı’nın her mısrası söz ve mana mimarisinin eşsiz örnekleriyle doludur. İstiklal Marşı gibi bir destanı ancak hayatı vatanı için mücadeleyle geçmiş Mehmet Akif Ersoy gibi bir aksiyon adamı yazabilirdi. Onun Anadolu’yu karış karış dolaşarak, Milli Mücadelemizin tohumlarını nasıl attığını ve bağımsızlığımızın bu şuurla nasıl kazanıldığını Milli Birlik Ruhumuzu nasıl kamçıladığını Türk halkı çok yakından bilmektedir.

Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, Birinci Dönem Meclis üyelerini ve değerli şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve saygıyla camia olarak bir kez daha anıyoruz.

 

Ali ŞEKERDAĞ

Yönetim Kurulu Başkanı

Bu haber 1470 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.3.2009 11:29:25
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.