Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü ETSO’da çeşitli etkinliklerle kutlandı…

Elazığ Valiliğinin katkıları ile, Odamız organizasyonunda, ETSO Kadın Girişimciler Kurulu ve Elazığ İş Kadınları Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen program doğrultusunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle el işi sergisi ve kermes açıldı. Bayanların büyük ilgi gösterdiği etkinlikler kapsamında “Kadının Toplum İçindeki Yeri” konulu bir de panel düzenlendi.

Odamız hizmet binasının 4. katında 30 bayanın el işi sergisi ile kermesin açılışını Elazığ Valisi Muammer Erol, ETSO Başkanı Ali Şekerdağ ve ELKİAD Başkanı Prof.Dr. Yasemin Açık birlikte yaptılar. Sergiyi gezen Elazığ Valisi Erol ve ETSO Başkanı Şekerdağ bayanların el emeği göz nuru ile ortaya çıkarmış oldukları bir birinden güzel ürünleri büyük bir beğeni ile incelediler. Bayanlara sergiye göstermiş oldukları ilgi nedeniyle teşekkür eden Elazığ Valisi Muammer Erol ve ETSO Başkanı Ali Şekerdağ yılın 12 ayı boyunca bayanların el işlerini sergileyecekleri ve satışa sunacakları bir mekanı Elazığ’a kazandırma hususunda ortak bir çalışma yapacakları sözünü verdiler.

Serginin açılışının ardından ETSO Konferans Salonun da “Kadının Toplum İçindeki Yeri” konulu panele geçildi. Panelin açılış konuşmalarını yapan Elazığ Valisi Muammer Erol, Türk tarihinde kadının yerinin hep özel olduğunu ifade ederek, “Bizim kültürümüzde kadının aşağılanmasına asla yer yoktur. Ve bizim tarihimizde kadınlarımızdan utanacağımız hiçbir eylemimiz olmamıştır. Bugün itibarı ile elbette birtakım sıkıntılar var. Ancak, bunlar zaman içerisinde ortadan kalkacaktır.”dedi.

Programda bir değerlendirme yapan ETSO Başkanı Ali Şekerdağ’da Oda olarak Elazığ’da kadın girişimci sayısının artırılması hususunda Oda olarak ellerinden gelen bütün desteği verdiklerini söyledi.

 

ELKİAD Başkanı Prof.Dr. Yasemin Açık’ta konuşmasında bayanların toplum içerisinde düşük ücretle çalıştırıldığını, çeşitli istismarlara uğradığını, bayan milletvekili sayısının son derece az olduğunu belirterek, Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bu tür eksikliklere dikkat çekmek istediklerini ifada etti. Açık Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Remziye Can’ın TOBB tarafından düzenlenen program için Ankara’ya gittiğini belirterek Can’ın başarı mesajlarını iletti.

Daha sonra, ELKİAD Başkanı Prof.Dr. Yasemin Açık, Yazar Naşide Gökbudak, Cumhuriyet Savcısı Cemalettin Şimşek ve Doç.Dr.Mehmet Tokdemir’in konuşmacı olarak katıldıkları “Kadının Toplum İçindeki Yeri” konulu panele geçildi.

Program kapsamında Elazığ Valisi Muammer Erol tarafından başarı öyküsü olan işkadını Besime Dalmızrak’a plaket takdim edildi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 3096 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.3.2009 14:55:25
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.