Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ETSO “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü” çeşitli etkinliklerle kutlayacak…

Elazığ Valiliğinin katkıları ile, Odamız organizasyonunda,  ETSO Kadın Girişimciler Kurulu ve Elazığ İş Kadınları Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek program doğrultusunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Odamız hizmet binasının 4. katında yapılan hazırlıklar ile 8 Mart Günü yaklaşık 30 bayanın el işi sergisi ile kermes düzenlenecek. Yine aynı gün Yazar Naşide GÖKBUDAK tarafından İmza günü düzenlenecek. Öğlenden sonraki programda ise ETSO Konferans Salonunda geniş katılımlı bir panel düzenlenecek. Panelde “Kadın olmak, kadının toplumsal statüsü, kadına yönelik şiddet ve kadın hakları konusunda yasal düzenlemeler” panelistler tarafından değerlendirilecek. Panel sonunda ise kokteyl verilecek. ETSO Bayanlar el işi ve kermes ile ilgili sergi bir hafta süreyle açık kalacak.

Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan ETSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Remziye Can, Elazığ’da ilk olarak son derece geniş bir katılımla ve bir çok faaliyetle kutlanacak olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün Elazığlı kadınlara yakışır bir program dahilinde yapılacağını söyledi. Can değerlendirmesinde, “ 8 Mart’ı sadece kutlamak ve bugünü bir iki sözle geçiştirmeden gerektiği şekilde ve kadınlarımıza yakışır bir etkinlik olarak değerlendirmek istiyoruz. Bu nedenle Valiliğimizin katkıları ve Ticaret ve Sanayi Odamızın öncülüğünde Elazığ İş Kadınları Derneğimiz ile son derece geniş aktiviteleri olan bir program oluşturmuş bulunuyoruz. Amacımız, 1987’nin 8 Mart’ındaki gibi mücadeleyi, dayanışmayı, bilginin eşitliğini, birbirinden çekinmeden, korkmadan, bilgiyi saklamadan, yanlış anlaşılacağım korkusu duymadan konuşabileceğimiz, soru sorabileceğimiz bir platformun temellerini atmaktır. 8 Mart bu anlamda çeşitli hediyelerin satılması amacıyla kutlanan bir günden ziyade kadının toplum içerisindeki yerinin sorgulanması gereken özel bir gün olması önceliğimiz olmuştur.

8 Mart Dünya Kadınlar günü taşıdığı tarihi geçmişle, ayrımcılığa karşı verdiği mücadele ve kadın erkek eşitliği için verdiği çabayla çok özel bir günü temsil eder. Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü gibi tüketim toplumunu harekete geçirmenin dışında değerlerle yüklü bir gün olması sebebiyle çok daha farklı anlaşılmalıdır. Bu sebeple ETSO bünyesinde yapacağımız tüm etkinliklere ilimizde yaşayan bütün kadınlarımızı bekler, saygılar sunarız.”dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1831 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.3.2009 14:21:39
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.