Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Odamız 2. Meslek Komitesini oluşturan hayvancılık sektörü grubu temsilcileri ETSO Meclis Salonunda 26 Şubat 2009 tarihinde bir araya gelerek ilk toplantılarını gerçekleştirdiler.

Toplantıya, 2. Meslek Komitesini Mecliste temsil eden Mehmet Şimşek, Zülküf Karakaya ve Fatih Kaplan ile birlikte Meslek Komitesi Başkanı  Zeki Uğur, Meslek Komitesi Başkan Vekili Erkut Şahin ile Üyeler Aydın Karabulut ve İbrahim Karatepe katıldılar.

Sektörün özellikle son yıllarda büyük kayıplar yaşadığına dikkat çeken, Meslek Komitesi Başkanı Zeki Uğur, hayvancılık sektörünün özellikle kırsal alanda önemli bir istihdam yaratarak ekonomimize de büyük değerler kattığını söyledi. Uğur değerlendirmesinde, “Odamız bünyesinde ki, Meslek Komitesi aracılığı ile tüm sıkıntılarımızı ilk ağızdan yetkililere ulaştırarak çözüm bulmak asli görevimiz olacaktır.”dedi.

Daha sonra söz alan Meslek komitesi temsilcileri sektörlerinde önemli bir devlet desteği bulunmadığını bununla birlikte ilimizde yeni yatırımların cazip hale gelmesi hususunda aktif çalışmaların yapılmadığını belirterek, Oda ve Ticaret Borsasının müşterek çalışmalar ile hayvancılık sektörünü yeniden canlandırması için girişimler başlatması talebinde bulundular.

Meslek Komitesini ETSO Yönetim Kurulunda temsil eden Fatih Kaplan ise değerlendirmesinde, Meslek Komitesinde alınacak tüm kararların Yönetim Kurulunda takipçisi olacağını ifade ederek, önümüzdeki süreç içerisinde önemli çalışmalarla sektöre hizmet etmenin elbirliği ile gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

Bu haber 2063 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.2.2009 09:28:05
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.