Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, tüccar, sanayici ve işadamlarının geçmiş yıllara ait Oda aidat borçlarının faizinin silineceği ve kalan ana paranın 6 ay içerisinde ödenebileceği açıklandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen ve “torba kanun” olarak nitelenen düzenlemeyle aidat borçlarının faizlerinin silinmesinin yanı sıra 5084 sayılı Teşvik Kanunun bir yıl süre ile uzatılması ile bölgesel ve sektörel teşvik uygulaması da geliyor.

Konu hakkında bir değerlendirmede bulunan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, uygulamanın son derece yerinde olduğunu belirterek, “Büyük çaba ve masraflarla ticaret yapmak amacıyla şirket kurmuş, ancak ekonomik krizler başta olmak üzere çeşitli nedenlerle zorda kalmış üyelerimizin Oda aidat borçları nedeniyle bankalardan kredi kullanma yada çeşitli ihalelere katılma hususlarında Odamızdan belge istemeye geldiklerinde karşılarına çıkan bu sorun nedeniyle ticaret yapamaz duruma gelmiş olmaları bizleri son derece rahatsız etmekte idi. Bu nedenle Oda olarak bir çalışma başlatarak gerek hükümet gerekse TOBB nezdinde konuyla ilgili girişimlerde bulunma hazırlıkları yaparken Sayın Bakanımızın 19 Şubat tarihindeki açıklamaları bizleri son derece mutlu etmiştir. Oda aidat borçlarının faizlerinin silinmesi önemli bir yükü kaldıracaktır. Bununla birlikte Oda olarak üyelerimize bir başka kolaylık daha sunmaktayız. Aidat borcu bulunan üyelerimizin kredi kartına 6 taksit yapmaktayız. Bu uygulama sayesinde aidat borcu bulunan çok sayıda üyemizin rahatlayacağını ve ticari faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdüreceklerine inanıyoruz.

Bununla birlikte, yaşanan ekonomik kriz ortamında zaten zor günler geçiren iş dünyamıza, 2008 yılı sonu itibarı ile süresi dolan 5084 sayılı teşvik yasasının süresinin 1 yıl uzatılıyor olması ile birlikte bölgesel ve sektörel teşvik uygulaması da bu anlamda önemli bir destek olacaktır.

Bu vesile ile, kısa bir süre içerisinde Resmi Gazete’de yayınlanacak olan uygulamadan üyelerimizin en üst düzeyde istifade etmelerini bekler, saygılar sunarım.”dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1778 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.2.2009 14:56:40
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.