Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ TSO HEYETİ ERZURUM DAİB PROGRAMINA KATILDI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Meclis Başkanı Ahmet Yaşar ve Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Zülfü Altıntaş Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) tarafından Erzurum’da düzenlenen program ve açılışa katılarak Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası ile Erzurum Ticaret Borsası’nı ziyaret ettiler.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği’nin (DAİB) Eximbank İrtibat Bürosu’nun açılış programı ve “Ekonomi ve Dış Politikada Güncel Gelişmeler” konulu panele katılmak üzere Erzurum’a giden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Meclis Başkanı Ahmet Yaşar ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Zülfü Altıntaş, programlarına Erzurum Ticaret Borsası ve Erzurum TSO’yu ziyaret ederek başladılar. Erzurum Ticaret Borsasını ziyarette Başkan Yıldırım Hakan Oral tarafından karşılanan Elazığ heyeti daha sonra, Erzurum TSO’da Meclis Başkanı Saim Özakalın ile bir araya geldiler. Her iki ziyarette, ülke ve bölge ekonomisiyle ilgili görüş alış verişinde bulunularak bölgesel işbirliği hususları değerlendirildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Erzurum TSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, bölgedeki illerin ekonomik anlamda benzer sıkıntıları olduğunu ve ülke ekonomisinin hak etmediği bir dönem yaşadığını belirterek, bu sıkıntılı dönemin el birliği ile hareket edilerek, üretime ve sanayiye daha çok destek vermek suretiyle aşılacağına inandığını söyledi.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan da, Türkiye’nin, yapısal reformlara hız verdiği ve ekonomik anlamda tam sıçrama yapacağı bir zamanda, dış faktörlerin de etkisiyle bir takım problemlerle karşı karşıya bırakılmaya çalışıldığını kaydederek, ülkenin iş dünyasının kararlı duruşu ile inşallah kısa sürede hak ettiği yere geleceğini söyledi. Arslan, Ekim ayı içerisinde tüm bölge odaları ile Elazığ’da ilk istişare toplantısını da yapmayı hedeflediklerini belirterek, “Doğu Anadolu Bölgemizde yer alan tüm Oda ve Borsa Başkanlarımızla Ekim ayının ilk yarısı içerisinde bölgesel bir değerlendirme toplantısı yapma hususunda çalışmamız söz konusu. Tüm Odalara davetiyelerimizi gönderdik. Bölgenin lokomotifi Odalardır. Bizlerin güçlerini birleştirmesi bölgenin gücünün ortaya çıkmasına vesile olacaktır. Bu nedenle ilkini yapacağımız toplantı ile bölgemiz adına çok önemli bir süreci de başlatacağız. İnşallah Erzurum Ticaret Borsası ile Ticaret ve Sanayi Odamızı da toplantımızda ağırlayacağız” dedi.

Ziyaretlerin ardından Elazığ TSO heyeti Eximbank İrtibat Bürosu’nun açılış programı ve “Ekonomi ve Dış Politikada Güncel Gelişmeler” konulu panele katıldılar. Elazığ TSO heyeti Erzurum programı kapsamında Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve DAİB Başkanı Ethem Tanrıver ile de birer görüşme gerçekleştirerek her iki kurumun Elazığ’da şube açması konusunda görüş alışverişinde bulundular. DAİB Elazığ irtibat ofisinin kısa sürede açılması için kararın alındığı, Eximbank irtibat bürosu için ise sürecin başlatılacağı ifade edildi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 352 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.9.2018 15:23:05
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.