Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ARSLAN:

“KÜRESEL GÜÇLERLE MÜCADELEMİZ DAHA FAZLA ÜRETİM, İHRACAT VE İSTİHDAM İLE OLMALI…”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan ARSLAN, Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Yaklaşıma ilişkin yaptığı açıklamada, “Küresel güçlerle mücadele etmek için iş dünyası olarak üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata devam etmemiz gerekiyor” dedi.

DÖVİZ KURLARINI TAKİP EDEREK SONUCA VARAMAYIZ…

Başkan ARSLAN değerlendirmesinde “Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBYRAK’ın açıkladığı yeni ekonomi modelinde sürdürülebilir büyüme, finansal istikrar ve yapısal dönüşüme odaklanılmış olmasını daha güçlü bir Türkiye hedefimiz açısından olumlu buluyor ve Elazığ iş dünyası olarak destekliyoruz.

Orta ve uzun dönemde dönüşümün ana hatlarının ortaya konması ekonomimiz üzerindeki belirsizlikleri ve riskleri azaltacaktır. Orta Vadeli Programın açıklanmasıyla çok daha net bir resmin çıkmasını bekliyoruz.

Modelin temelinde yer alan; daha çok tasarruf, daha çok üretim ve daha çok ihracat ile şu anki pek çok yapısal soruna çözüm getirilmesi amaçlanıyor. Zaman, ülkemiz ve milletimiz için daha çok çalışma zamanı. İş dünyası olarak üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata devam etmemiz büyük önem arz ediyor.

Şu an ülkemiz açık ve net bir şekilde ekonomik bir savaşın içindedir. 100 yıllık planlarını bozan ve bulunduğu coğrafyada ‘sizin planlarınızda biz yokuz’ diyen Türkiye’ye açıkça açılan bir ekonomik savaş var. Biz bu savaşı cep telefonu ve Tv ekranlarında döviz kurlarındaki hareketleri izleyerek sonuca varamayız. Zaman daha fazla üretme, daha fazla ihracat ve daha fazla istihdam zamanıdır.

Biz temelleri binlerce yıllık geçmişe dayanan dünyanın kadim milletlerinden biriyiz Bu nedenle hep birlikte, el ele vererek dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefimize ilerlemeye devam etmeliyiz. Bu bakış açısından Türk milletinin asla taviz vermeyeceğinden de eminim” ifadelerinde bulundu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 366 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.8.2018 13:20:54
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.