Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
“İLİMİZ VE ÜLKEMEZ İÇİN HİZMET YARIŞI DÖNEMİ BAŞLAMIŞTIR”

Elazığ TSO Haziran ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Yaşar başkanlığında yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yaşar, Elazığ TSO ve 24 Haziran seçimlerinin geride kaldığını belirterek, “Şimdi iş dünyası, siyaset kurumu, bürokrasi, yerel yönetimler, kurum ve kuruluşlar ile tüm STK’lar için artık çalışma, üretme ve hizmet yarışı dönemi başlamıştır” dedi.

 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Meclis Toplantısının açılışında yaptığı değerlendirmede, “Çok değerli Meclis Üyeleri, İl dışında bulunmam vesilesiyle yüzyüze kutlayamadığım geçmiş Ramazan Bayramınızı kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum.

Değerli Arkadaşlar; 01 Nisan seçimlerimizin ardından Ramazan ayı ve 24 Haziran seçimleri ve bu süreç içerisinde çok yoğun bir şekilde tebrik ziyaretlerini kabul ettik.

Bu yoğun gündem içerisinde, önümüzdeki 4 yıllık hizmet dönemimizin en verimli şekilde geçmesi, ilimiz ve iş dünyamıza daha etkili hizmet verme noktasında Odamızın kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi için Organizasyon Şemasının yeniden yapılandırılması, Odamızın fiziki koşullarının hizmet verebilir hale getirilmesi çalışmaları devam etmektedir. Yine  Odamızın temsil edildiği komisyon temsilcilerinin belirlenmesi çalışmaları tamamlanmıştır. Odamız hizmet kalitesinin en belirleyici noktası olan ve doğrudan üyelerimizin talep ve ihtiyaçlarının tespit edilmesinde büyük önem taşıyan Meslek Komite Toplantılarımızı gerçekleştirdik. Raporlarımızı oluşturmuş bulunmaktayız.

Meslek Komitelerinden gelen her beklenti ve talep mutlak suretle değerlendirilecektir.

Malumunuz olduğu üzere 24 Haziran seçimlerimiz tamamlanmış ve halkımız demokratik hakkını kullanarak iradesini sandığa yansıtmıştır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak bu yeni dönemin başta ilimiz olmak üzere ülkemize ve bölgemize hayırlar getirmesini diliyoruz.

24 Haziran seçimleriyle birlikte ülkemizde yeni bir süreç başlamıştır. Bu sürecin ilimiz ekonomi ve sanayisinin gelişmesine daha ciddi boyutlarda katkı sağlaması için Oda olarak ilimizdeki tüm Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Örgütleriyle daha yakın işbirliği içerisinde hareket etmek suretiyle iş dünyasının çatı örgütü olan Odamız öncülüğünde daha etkin olunması hedeflenmektedir.

Bu doğrultuda Yönetim Kurulumuz tarafından önümüzdeki hazfa içerisinde ilimizdeki Meslek kuruluşu ve STK temsilcileriyle bir istişare toplantısı yapılacaktır. Hedefimiz bu öncülük vazifesini kurumsal bir yapıya oturtarak ilimizin tek ses ve gülcü bir lobi altyapısını kurmaktır.

Değerli Meclis Üyeleri;

01 Nisan sonrasında Camiamızda ve 24 Haziran sonrasında ülkemizde yeni bir dönem başlamıştır. Biz bu yeni dönemi ilimiz ve iş dünyamızın menfaatleri doğrultusunda en verimli şekilde değerlendirmek istiyoruz. Toplumun zaten beklentisi de bu yöndedir. Dolayısı ile tüm Meclis Üyelerinin Odamız faaliyet ve çalışmalarında etkin şekilde yer alması, zamanından fedakarlık etmesi ve katkı sağlaması ile ancak beklentilere cevap verebiliriz.

Ramazan ayı ve seçimler artık geride kalmıştır. Bu nedenle 2018 yılının kalan 6 ayının en iyi şekilde değerlendirilmesi için Oda çalışmalarına katılımla birlikte proje, öneri ve yeni fikirlerinizle yol gösterici olmanızdır. Meslek Komitelerimizin etkinliğinin artması noktasında da sizlerin gayretleri sürdürülebilirliği sağlayacaktır.

Ben bu düşüncelerle, katılımınız için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Toplantı gündem maddelerinin bir bir görüşülmesi ve Elazığ TSO 01 Nisan-28 Haziran dönemini kapsayan Faaliyet Raporunun Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zülfü Altıntaş tarafından okunmasının ardından Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan bazı faaliyetler hakkında Meclis Üyelerine detaylı bilgiler verdi. Toplantı, serbest kürsü bölümünde Meclis Üyelerinin görüş ve önerilerini paylaşması ile sona erdi. 

 

1 NİSAN - 28 HAZİRAN 2018 ELAZIĞ TSO FAALİYETLERİ

Teşekkür Ziyaretlerinin Kabulü: Odamız seçimlerinin ardından toplumun tüm kesimlerinin yoğun tebrik ziyaretleri kabul edilmiştir. Yine bu süreye denk gelen 24 Haziran seçimleri kapsamında çok sayıda siyasi parti aday adayının ziyaretleri kabul edilmiş ve 24 Haziran sonrası için beklentilerimiz ifade edilmiştir.

TOBB ziyareti: Oda seçimlerimizin tamamlanmasını müteakip Odamız TOBB Üst Kurul Delegeleri ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet ile TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu makamında ziyaret edilerek, hedef ve projelerimiz hakkında detaylı bilgiler verilerek destek talebinde bulunulmuştur.

Fuar Ziyaretleri: Odamızın destekleriyle Elazığ Belediyesi tarafından Nisan ayı içerisinde Doğukent Mahallesi fuar alanında düzenlenen Evlilik ve Gastronomi-Gıda fuarları Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerimizle ziyaret edilmiş, fuar katılımcı firmalarımızın stantları bir bir gezilerek fuarla ilgili görüş ve öneriler alınmıştır.

Harput OSB Toplantıları: İlimizde kurulması çalışmaları devam eden Harput OSB’nin parselasyon çalışmaları, altyapı çalışmaları, idari ve teknik işleri hususunda Odamız Yönetim Kurulu Başkanı ile OSB Heyetinde yer alan Odamız temsilcileri  Sayın Valimizin de katıldığı çok sayıda toplantıya iştirak etmişler, saha çalışması yaparak sürecin aktif olarak yöneticisi olmuşlardır.

TAI-TUSAŞ Toplantısı: TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’ de (TAI)  Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Şuay ALPAY himayelerinde Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanının ile F.Ü. Akadesimyenleri ve  iş adamları ile ‘Yerlileştirme Faaliyetleri Koordinasyon Toplantısı’  11 Nisan 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiş olup, Elazığ’ın savunma sanayinde etkin olabilecek projeleri değerlendirilmiştir.

SUHA Değerlendirme Toplantısı: 13 Nisan 2018 tarihinde Sayın Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Şuay Alpay’ın katılımı ile Elazığ TSO Meclis Salonunda kısa adı SUHA olan SavunmaUzay ve Havacılık Kümelenmesi Derneği üyeleriyle bir toplantı yapılmıştır.

Dubai Tanıtım Fuarına Katılım: Odamız Yönetim Kurulu Başkanı 22-25 Nisan 2018 tarihleri arasında Fırat Kalkınma Ajansı sekreterliğinde Dubai’de düzenlenen Uluslar arası Turizm Fuarına katılım sağlamış ve çok sayıda yatırımcı ile Elazığ yatırım imkanlarını değerlendirmiştir.

E-Ticaret Portalı Girişimi: Odamız hedef projeleri arasında yer alan e-ticaret portalının oluşturulması amacıyla Odamız Meclis Başkanı ülkemizin önemli e-ticaret portallarından biri olan hepsiburada.com firması yöneticileriyle Elazığ TSO’da bir araya gelmiş ve proje detayları görüşülmüştür.

Eurochambers Toplantısına Katılım: Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı, Eurochambers’ın 60. Yılı etkinlikleri kapsamında Belçika’nın başkenti Brüksel’de 25-26 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılan toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun özel davetlisi olarak Ülkemiz iş dünyasını temsilen 6 kişilik heyette yer almıştır.

FKA Toplantıları: Odamız Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Fırat Kalkınma Ajansının Mayıs ayında Bingöl ve Haziran ayında Tunceli’de yapılan yönetim kurulu toplantılarına katılım sağlamıştır.

Odamızın Temsil Edildiği Kurum ve Komisyonlar: Odamız ilimizde faaliyet gösteren ve çeşitli kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşan 53 ayrı komisyon için temsilcilerini belirlemiş ve ilgili kurumlara bildirmiştir.

Odamız Yeni Organizasyon Şeması: Odamızın hizmet ve faaliyetlerinin etkinliğinin artması, kurumsal bir kimlik kazanması ve profesyonel bir hizmet anlayışına kavuşması hususunda yeni Organizasyon Şeması çalışması tamamlanmış ve uygulama adımlarına başlanmıştır.

Elazığ Ekonomi Platformu: Elazığ Ekonomi Platformu Odamız Meclis Salonunda toplanmış ve 5. Dönem yönetimi belirlenmiştir. Odamızın ilimizdeki STK’ların çatı örgütü olarak tüm STK’larla işbirliğinin geliştirilmesi hususunda önemli adımlar atacağı toplantıda ifade edilmiştir.

İstanbul Yapı Fuarına Katılım: Mayıs ayı içerisinde bu yıl 41.si düzenlenen İstanbul Yapı Fuarına katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ile Meclis Başkanı ilimizin yapı sektöründeki potansiyeli ve üretimi hakkında fuar katılımcıları ile profesyonel alıcıları bilgilendirerek önemli bir tanıtım faaliyeti gerçekleştirmişlerdir.

TOBB Genel Kuruluna Katılım Sağlandı: 15 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da yapılan Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kuruluna Elazığ TSO Başkanı ve TOBB Üst Kurul Delegeleri katılarak Odamızı temsil etmişlerdir. Genel kurulda Türkiye genelinde 181 Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen 30 kişiden oluşturulan Konsey Üyeliğinde Elazığ TSO Başkanı da seçilerek 4 yıl boyunca TOBB çatısı altında ilimizi temsil edecektir.

Ramazan Yardımları: TOBB’den sağlanan maddi katkı ile Ramazan ayı içerisinde ilimizde ihtiyaç sahibi yaklaşık 1000 aileye gıda yardımında bulunulmuştur.

Belge Ücretleri Kaldırıldı: Odamızdan belge talebinde bulunan üyelerimizden talep edilen ve  Oda üyelerinin en fazla şikayetine konu olan 5 TL belge ücretlerinin alınması uygulamasına son verilmiştir.

Siyasi Parti Adayları ve Yöneticileriyle Biraraya Gelindi: 28 Mayıs 2018 tarihinde Odamız organizasyonunda yapılan toplantıda tüm siyasi parti İl Yöneticileri ve milletvekili adayları Odamız Konferans Salonunda bir araya geldi. KOSGEB Destekleri ile Girişimcilik Kursuna katılan girişimcilere belgelerinin verildiği törende bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Başkanı Arslan, Elazığ’a hizmet noktasında Odanın partiler üstü bir misyonu olduğunu vurguladı.

TOBB Başkanı Elazığ TSO’da Ağırlandı: 01 Haziran 2018 tarihinde Elazığ TSO’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Elazığ TSO Meclis Salonunda iş dünyası ve il yöneticilerinin katılımı ile bir toplantı yapılmıştır.

Hong Kong’lu İşadamlarıyla Toplantı: 5 Haziran 2018 tarihinde Ak Parti Milletvekili adayı Zülfü Tolga Ağar tarafından organize edilen işbirliği ve bilgilendirme toplantısı kapsamında Hong Kong’lu yaklaşık 20 işadamı ile Odamız Meclis Toplantı Salonunda bir araya gelinerek ilimiz ekonomi ve sanayisi hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuştur.

Halkbank Üst Yönetimiyle Toplantı: 6 Haziran 2018 tarihinde Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı R.Süleyman Özdil, Genel Müdür Yardımcısı Levend Torusdağ, Bankanın Bölge Müdürü ile İl ve İlçe Şube Müdürleri’yle Elazığ TSO’da bir araya gelen Elazığ TSO Yönetim Kurulu ile Meclis Başkanı iş dünyasının Bankacılık sektöründen beklentilerini ve yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek çözüm talebinde bulunmuşlardır.

Ramazan İftar Programına Destek: Odamız tarafından 7 Haziran 2018 tarihinde Elazığ Belediyesi tarafından şehir merkezinde kurulan Ramazan Çadırında halkımıza yönelik bir iftar yemeği verilmiştir.

Bayramlaşma Programı: Odamızın geleneksel hale getirmiş olduğu bayramlaşma programı 16 Haziran 2018 tarihinde Odamız Meclis Salonunda yapılmış, törene Belediye Başkanımız, STK temsilcileri ve çok sayıda odamız üyesi katılmıştır.

ASELSAN A.Ş. İle Değerlendirme Toplantısı: 18 Haziran 2018 tarihinde Elazığ TSO, Fırat Üniversitesi, ASELSAN A.Ş. kısa adı SUHA olan SavunmaUzay ve Havacılık Kümelenmesi Derneği ile Fırat Teknokent A.Ş.nin organizasyonu ile gerçekleştirilen toplantıya Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Şuay Alpay, Fırat Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ TSO Başkanı, F.Ü. Rektör Yardımcıları, ASELSAN A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hezarfen Oruç, Aselsan Tedarik Uzmanları, Elazığ TSO Yönetim ve Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, iş dünyası temsilcileri, KOSGEB ve FKA Yöneticileri ile SUHA Üyeleri katılmıştır. Toplantıda Elazığ’ın Aselsan’ın çözüm ortaklığı hususu değerlendirilmiş ve Aselsan Uzmanlarıyla ilimiz işdünyası ve akademisyenler ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmiştir.

BAYKAR HOLDİNG İle Savunma Sanayi Değerlendirme Toplantısı: 19 Haziran 2018 tarihinde Odamız koordinasyonunda Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sn. Şuay Alpay’ın katılımı ile Odamızda Ülkemizin önemli Savunma Sanayi Üreticilerinin başında gelen Baykar Holding Koordinatörü Emekli Tümgeneral Tayyar Süngü ile, F.Ü. akademisyenleri, iş dünyası temsilcileri ve STK temsilcilerinin katılımı ile istişare toplantısı yapılmıştır.

Ara Elaman İstişare Toplantısı: Ülkemizin olduğu gibi ilimizin de en önemli problemlerinden biri olan ara eleman sorunu ve buna bağlı olarak işsizlik problemi ile ilgili olarak İş-Kur, Fırat Üniversitesi, Milli Eğitim, FKA, OSB MYO ve ilgili tarafların katılımı ile Odamızda ve Fırat Üniversitesinde Haziran ayı içerisinde iki ayrı toplantı yapılmış ve sorunun çözümü noktasında ciddi hazırlar başlatılmıştır. Toplantılara katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı planlı ve programlı bir eğitim planlaması hususunda girişim başlatmıştır.

Meslek Komitesi Toplantıları: Odamız Nisan ayı içerisinde Odamız Meclis Başkanı Başkanlığında tüm Meslek Komitelerini toplamış ve Odamızın önümüzdeki 4 yıllık hizmet döneminde Meslek Komitelerinden beklentilerini dile getirmiştir. Haziran Ayı içerisinde de Meslek Komite Toplantılarımız Odamızda oluşturulan Sekretarya marifetiyle Meslek Komitesi Toplantılarını tamamlamış ve tüm komitelerden gelen öneriler kayıt altına alınmıştır.

Duyuru ve Bilgilendirme Faaliyetleri: Odamız bu dönem içerisinde çeşitli mevzuat ve yasal değişiklikler hakkında Odamız Üyelerini kurum web sitesi, e-posta ve SMS gibi iletişim araçlarını kullanarak bilgilendirmiştir.

Etkinliklere Katılım: Odamız 01 Nisan ile 28 Haziran döneminde başta Valilik, Belediye, Üniversite, STK’lar ve diğer kurumlar tarafından yapılan çok sayıda etkinliğe Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri seviyesinde katılım sağlayarak Odamızı temsil etmişlerdir.

Medya Faaliyetleri: Odamız 01 Nisan ile 28 Haziran döneminde 71 ayrı Basın Bülteni yayınlamak suretiyle ilimiz ve ülkemiz gündemine dair görüşlerini, Odamız faaliyetlerini ve üyelerimize yönelik bilgi paylaşımında bulunmuştur. Bu açıklamalar, yerel, bölgesel ve ulusal medya kuruluşlarında yer almıştır. 

Elazığ TSO 

Bu haber 317 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.6.2018 13:26:20
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.