Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ABD ve İSRAİL’E KINAMA

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, İsrail’in Kudüs’te Filistinli göstericilere yönelik acımasız müdahaleleri ve 60’ı aşan masum insanın şehit edilmesi üzerine yaptığı yazılı açıklamada ABD ve İsrail’i kınadı.

Dünya Bu Katliamları Seyretmemeli…

Başkan Arslan açıklamasında, “ABD'nin Tel Aviv'de bulunan Büyükelçiliğini uluslararası hukuku ve ilgili tüm BM Kararlarını  ihlal ederek Kudüs'e taşımasını Elazığ iş dünyası olarak şiddetle kınıyoruz.

Bu tasarrufu hukuki açıdan yok hükmünde sayan Hükümetimizi sonuna kadar destekliyoruz. Filistin halkının meşru haklarını yok sayan bu adımın bölgesel barış, güvenlik ve istikrara hizmet etmeyeceği muhakkaktır. 13 Aralık 2017'de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi ve 21 Aralık 2017'de BM Genel Kurulu'nda alınan Kudüs konulu kararlar ABD'nin  attığı gayri meşru adımın uluslararası toplum tarafından da  reddedildiğini göstermiştir.

ABD Yönetimi bu tutumunda ısrar ederek, Ortadoğu'daki en temel sorunun çözüm zeminini tahrip etmiştir. Barış sürecinde ortaya konulan yerleşik  parametreleri aşındırma riski taşıyan bu kararın bölgede yolaçacağı menfi sonuçların sorumluluğu da bütünüyle ABD yönetimine aittir. Bu adımdan cesaret alan İsrail güvenlik güçlerinin barışçı gösteri yapan Filistinlilere uygulamakta oldukları katliamları lanetliyoruz. 60’ı aşan masum Filistinli kardeşimiz acımasızca İsrail askerleri tarafından şehit edilmiştir. Dünyanın gözü önünde  gerçekleşen bu katliamlara başta İslam dünyası olmak üzere kendilerini modern dünyanın en çağdaş ülkeleri olarak gösterme gayretinde olan AB ülkelerini ayağa kalkmaya davet ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 192 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.5.2018 13:32:53
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.