Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Menşe ve Dolaşım Belgeleri Elektronik Ortamda Düzenlenecektir

A.TR Dolaşım Belgelerinin elektronik ortamda düzenlenmesi, onaylanması ve vize edilmesine ilişkin T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan MEDOS sistemi 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü itibariyle yürürlüğe girecektir.

A.TR Dolaşım Belgelerinin elektronik ortamda düzenlenmesi, onaylanması ve vize edilmesine ilişkin T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan MEDOS sistemi ( https://medos.tobb.org.tr ) 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü itibariyle yürürlüğe girecektir.

14 Mayıs 2018 tarihi itibariyle uygulamaya alınacak otomasyon sistemi ile boş A.TR Dolaşım Belgelerinin satışı, yükümlü tarafından doldurulması, Oda onayına gönderilmesi, Oda onayı ve Bakanlık sistemine gönderilmesi elektronik ortamda yapılacaktır. Daha önce odamızdan alınan ATR Dolaşım Belgeleri TOBB MEDOS sisteminde otomatik olarak tanımlanacak olup elinizdeki ATR Belgelerini kılavuzda belirtildiği şekilde doldurulup onay alındıktan sonra baskı yapılmak üzere kullanabileceksiniz.

Bu itibarla,  ihracatçı firma ve/veya Gümrük Müşavirleri için hazırlanan Menşe ve Dolaşım Belgeleri Otomasyon Sistemi(MEDOS) kullanım kılavuzu ekte yer almaktadır.

 MEDOS Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 461 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.5.2018 13:44:00
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.