Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 FKA MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Yönetim Kurulu toplantısı Malatya Valisi Ali KABAN Başkanlığında FKA Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile Bingöl’de yapıldı.

Bölge Turizminin Geliştirilmesi İçin Önemli Destekler Verilecek

Toplantıya, Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay SONEL, Bingöl Valisi Ali MANTI, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan ARSLAN, Tunceli İl Genel Meclisi Başkanı Zülfü KÜLAHCI, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı Metin Baki ÖLÇÜCÜ, Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata SADIKOĞLU, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar DEMİR, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut AYAS, , Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel AÇIKGÖZ ve Ajans Genel Sekreter V. Abdulvahap YOĞUNLU katıldı.

Toplantı öncesinde bir açıklama yapan Ajans Yönetim Kurulu Başkanı ve Malatya Valisi Ali Kaban, Fırat Kalkınma Ajansı’nın Mayıs ayı Yönetim Kurulu Toplantısı için bir araya geldiklerini belirterek, “Toplantıya başlamadan önce yönetim kurulu üyesi olarak beraber çalıştığımız Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ile Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kazım Korkmaz’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yapılan seçimler sonucu yönetim kurulumuzun yeni üyeleri olarak göreve başlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel Açıkgöz’e de hoş geldiniz diyerek yeni görevlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Vali Kaban, konuşmasına şöyle devam etti: “TRB1 Bölgesinde, turizmin ve endüstriyel üretimin gelişimine etkin biçimde katkı sağlayacak mekanizmaların geliştirilmesinin amaçlandığı 19.000.000 TL bütçeli 2018 Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek programının başvuru süresi sona ermiştir. Bu program ile Bölge Turizm Rotaları ve Önemli Turizm Değerlerinin Geliştirilmesi ve Endüstriyel Üretimde Ortak Kullanım Alanlarının Geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bölgemiz genelinde 51 proje başvurunun olduğu programın proje değerlendirme süreci devam etmekte olup bölgemize ve illerimize hayırlı olmasını temenni ederim. TRB1 Bölgesinin kalkınmasına ve rekabet gücünün geliştirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesi doğrultusunda uygun proje önerilerinin fizibilite ve eklerinin hazırlanması amacıyla tasarlanan 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programı ve bölgedeki kurum ve kuruluşların, bölgesel kalkınma için önem arz eden çalışmalarında eksikliğini duydukları teknik alanlara yönelik eğitimler düzenlemesi ve ilgili alanlara yönelik uzman desteği sağlanmasına yönelik uygulanacak 2018 Yılı Teknik Destek Programı taslak rehberlerini değerlendireceğiz.”

Fırat Kalkınma Ajansının devam eden faaliyetleri ile ilgili konuları da görüşerek bazı idari konularla ilgili kararlar alacaklarını ifade eden Vali Kaban, “Toplantımızın ve kararlarımızın Ajansımız ve illerimiz için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Bu haber 225 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.5.2018 09:24:39
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.