Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 S&P’nin Kararı Eksik ve Yanlıştır…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan ARSLAN, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s’un (S&P) Türkiye’nin notunu düşürmesine ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede “Alınan bu kararın politik yaklaşımda ziyade yanlış anlamadan kaynaklandığına inanmak istiyoruz” dedi.

Türkiye Güçlü Ekonomisini İspatlamış Bir Ülkedir…

Elazığ TSO Başkanı Arslan konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P tarafından Türkiye'nin kredi notunun BB-'ye düşürülmesi kararının politik bir yaklaşımdan ziyade eksik bilgi ve yanlış değerlendirme sonucu alındığına inanmak istiyoruz.

 Türkiye ekonomisi 2017’de gösterdiği yüksek büyüme, istihdam ve ihracat artışıyla güçlü ve sağlam yapısını ortaya koymuştur. Dolayısıyla alınan bu karar Türkiye ekonomisinin durumunu eksik ve yanlış yansıtmaktadır.

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türk iş dünyası olarak buna en güzel tepkiyi, bu haksız analizi dikkate dahi almadan, tüm olumsuz yaklaşımlara kulağımızı tıkayıp, ekonomik faaliyetlerimizi artırmaya devam ederek vereceğiz.

 Yaklaşık 1,5 ay sonra açıklanacak 2018 ilk çeyrek ekonomik büyüme oranıyla tüm kredi derecelendirme kuruluşlarına yaptıkları yanlış hesapları göstereceğimize inanıyorum.

 Hükümetimizin, ekonomimize yön veren tüm kurumlarımızın ve iş dünyası olarak bizlerin beklenti ve hedefi, bu yılın ilk çeyreği itibariyle ekonomideki büyümeyi yüzde 7’nin üzerinde gerçekleştirmektir.  Bu sayede Türkiye olumsuz beklenti içinde olanların tahminlerini bir defa daha boşa çıkartacaktır.

 Türkiye’nin ne kadar dinamik ve üretken olduğunu bir kez daha ispatlayıp, inşallah tüm dünyaya çok güçlü bir mesaj vermiş olacağız” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 243 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.5.2018 10:10:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.