Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan, reform paketini gazetemize değerlendirdi:

EKONOMİDE DİNAMİZMİ ARTIRACAK ÖNEMLİ BİR ADIM

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başbakanı Asilhan Arslan, Başbakan Binali Yıldırım’ın kamuoyu ile paylaştığı borç yapılandırması ve sosyal reform paketinin, ekonomide dinamizmi artıracağını söyledi.

Toplumun Tüm Kesimlerini İlgilendiren Düzenlemeler Getiriliyor

Başkan Arslan, TBMM’ye gönderilen vergi ve prim borçlarına yapılandırma, stok affı, imar barışı, Bağ-Kur desteği, emeklilere ikramiye, yaşlılık aylığına zam, üniversite affına ilişkin paket ile toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli desteklerin verildiğini dile getirdi.

Arslan değerlendirmesinde, “Borç ve prim yapılandırması, imar barışı ekonominin kayıt altına girmesi için çok önemli adımlar. Kamuya borç ödemelerinde tanınan yeni fırsatlar, stok affı gibi tedbirler inanıyoruz ki devlet, vatandaş ve reel sektöre karşılıklı kazanç olarak yansıyacak” değerlendirmesini yaptı.

Vatandaşın alım gücünü artıracak her türlü sosyal ve yapısal düzenlemenin arkasında olduklarını vurgulayan Elazığ TSO Başkanı Arslan, şunları söyledi: “İnanıyoruz ki bu reform pakti her vatandaşa ayrı yansıyacak ve tüm toplum üzerinde önemli bir motivasyon etkisi yapacaktır.

Kamuya birikmiş vergi ve prim borcunu ödeyen vatandaş da, ikramiye ile geliri yükselen emekli de geleceğini çok daha güven içinde planlayabilecektir. Eski borçlarını taksitlendiren girişimci, sonraki vergi ve primleri için beyaz bir sayfa açabilecek ve yeni yatırım planlarına da engelsiz start verebilecektir. Çünkü yasal süreçlerle önü kesilmeyecek ve çeşitli mevzuatlara takılmayacaktır. Devlet de bir yandan tahsil edemediği gelirine kavuşarak ekonomisini güçlendirebilecek diğer yandan yatırımlarını hızlandırabilecektir. Yine bu süreç içerisinde çeşitli nedenlerle üniversitelerden kaydı silinmiş olan binlerce genç kardeşimiz de hayata yeniden tutunacak bir gerekçeleri olarak yüksek bir moral ile geleceğe yüzlerini dönebilecektir. Sayın Başbakanımızın ifadesiyle bürokrasinin tuş olduğu yeni bir süreç yaşanarak, yatırımların ve istihdamın önündeki bürokratik engeller kalkıyor. Ülkemizin yıllardır konuştuğu bir çok sorunun kararlı adımlarla ortadan kalktığını görmekten mutluyuz”

Paketin Sosyal Boyutu da Çok Önemli

Paketin ekonomik çok önemli boyutları kadar sosyal yönü ile de dikkat çektiğini belirten Arslan, “Destek paketinin sadece ekonomik boyutları ile değil sosyal boyutları ile de tüm topluma moral verdiğini görüyoruz. Emeklilerimize iki bayram ikramiye, yaşlılık aylığına yapılan zamlar, genç girişimcilere yönelik destekler ve çeşitli nedenlerle imar sorunu yaşayan mağdur vatandaşlarımız için hazırlanan pakette önemli desteklerin geldiğini görüyoruz. Tüm bu boyutları ile baktığımızda reform paketinin milyonlarca vatandaşımızın çeşitli nedenlerle içinde bulunduğu mağduriyetlerin giderilmesi adına atılmış çok önemli bir adım olduğun görmekteyiz. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, başta iş dünyası olmak üzere tüm halkımız adına bu destekler için hükümetimize teşekkür ediyor, 2023’te dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı hedefleyen ülkemiz ve halkımız için atılan tüm bu adımları sonuna kadar desteklediğimizi belirterek, hayırlı olmasını temenni ediyorum. Destek paketiyle ilgili detaylar Odamız Web sitesinde olduğu gibi, üyelerimiz bilgide alabilirler” değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 420 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.5.2018 10:55:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.