Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Hisarcıklıoğlu´ndan Başkan Arslan’a Özel Davet

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan ARSLAN, Eurochambers’ın 60. Yılı etkinlikleri kapsamında Belçika’nın başkenti Brüksel’de 25-26 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılan toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun özel davetlisi olarak iştirak etti.

 

365 Oda- Borsa İçinden 6 Oda Başkanı Davet Edildi…

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun özel davetlisi olarak Nevşehir TSO Başkanı Arif Parmaksız, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Mersin TSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Çorlu TSO Başkanı İzzet Volkan, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Ziyetinoğlu ile birlikte TOBB tarafından tahsis edilen özel uçakla Bürüksel’e giden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Eurochambers toplantısı öncesi Brüksel TOBB daimi temsilciliğinde yatırım ve iş fırsatları hakkında istişarelerde bulunarak Elazığ ve Bölgemiz ekonomisi, sanayisi ve turizmi hakkında bilgiler verdi.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan, Eurochambres çatısının işletmelerin Pazar payını yükseltme adına çok önemli bir fırsat sunduğunu belirterek, “TOBB’nin çok önemli bir rol üstelendiği bu platformdan ülkemizin ve ilimizin en üst düzeyde istifade etmesi noktasında çok ciddi bir süreç başlatmamız gerekiyor. İnşallah bu yeni dönemde bunu başarmak için mücadele edeceğiz. Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu’na bize bu fırsatı verdiği için teşekkür ederim. TOBB’nin Bürüksel’deki ofisinde sistemi yakından tanıma ve tanışma imkanımız oldu. Geniş katılımlı değerlendirme ve bilgilendirme toplantılarına katılarak Ülkemizi ve ilimizi temsil ettik. Bu önemli altyapının işbirliği ve ihracat anlamında çok iyi değerlendirilmesi gerektiğine inanmaktayım” dedi.

 

 

EUROCHAMBRES NEDİR?

* Eurochambres üyesi 45 Ülke 19 milyon işletme ile 120 milyon kişiye istihdam sağlıyor.

* Eurochambres 1958’de kuruldu. 27’si AB üyesi 45 ülkeden 2 bin yerel odayı tek çatı altında topluyor.

* Türkiye birliğe 1963’te üye oldu.

* Üye odalar bünyesinde yüzde 90’ı KOBİ olmak üzere 19 milyon civarında işletme bulunuyor.

* Eurochambres üyeleri 120 milyon kişiye istihdam sağlıyor.

* Birlik, 22 trilyon dolarlık ekonomik büyüklüğü temsil ediyor ve bu rakam dünya ekonomisinin yüzde 37’si anlamına geliyor.

* Birliğin Başkanlık Divanı; Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, İngiltere, Polonya, Türkiye, Macaristan, Lüksemburg ve Avusturya’dan oluşuyor. Başkanlık Divanı ana politika ve stratejilerin belirlendiği organ.

* Eurochambres Başkan Vekilliği görevini TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu sürdürmektedir.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 317 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.4.2018 16:11:14
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.