Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ELAZIĞ HARPUT OSB DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Elazığ Harput Organize Sanayi Bölgesi değerlendirme toplantısı Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ve ilgili kurum müdürlerinin katılımı ile İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapıldı.

 

ARSLAN: İlimiz Ekonomi ve Sanayi İçin Çok Önemli Bir Altyapı Oluşturuluyor…

Toplantıya katılan Elazığ TSO Başkanı ve Harput OSB Yönetim Kurulu Üyesi Asilhan Arslan, Elazığ Harput OSB’nin ilimizde yeni yatırımların yapılması, istihdamın artması, iç ticaretin canlanması ve ihracatın artması noktasında çok önemli bir altyapı olduğunu ifade etti. 

Arslan değerlendirmesinde, “Sayın Valimizin başkanlığında Harput Organize Sanayi Bölgemizde gelinen nokta ve yapılması gereken çalışmalar hakkında yönetim kurulu üyeleri ile ilgili kurumlarımızın katılımı ile çok yararlı bir toplantı yaptık. Bu yıl içerisinde ivedi olarak yapılması gereken ihaleler konusunda görüş alışverişinde bulunularak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi. Bu yıl içerisinde öncelikle çok geniş bir alanı kapsayan ve yaklaşık  6 bin 600 dönümden oluşan bu alanın yol, su ve elektrik altyapılarının yapılması ve alanda zemin düzeltme ve malzeme alımı hususları hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Körpe Köyü Karayazı Mevkiindeki bu alanda yine bu yıl içerisinde parselasyon çalışmalarının da tamamlanması hedeflenmektedir. İlimiz kaynaklarının ekonomiye kazandırılması ve teşviklerden istifade edilmesi noktasında Organize Sanayi Bölgeleri yatırımcıların vazgeçilmez tercihidir.

Ulaşım imkanları, iklim, güvenlik, yetişmiş insan gücü, sanayi tecrübesi, üniversitesi ve imalat sanayinde 6. Bölge teşvikleriyle ilimiz yatırımlar açısından çok önemli avantajlara sahip. İnşallah Elazığ Harput Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı çalışmalarının bir an evvel tamamlanması ile birlikte burasının yatırımlar açısından ülke geneli ve yabancı yatırımcılar açısından bir çekim ve cazibe merkezi olacağına inanıyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu sanayi altyapısının doğru yapılandırılması anlamında tüm süreçlerin içerisinde yer almaya devam ediyoruz.

Dün itibarı ile Harput OSB Yönetim Kurulu ve mütevelli heyetinde yer alan arkadaşlarımız sahada bir inceleme yaparak, yerinde görüş alışverişinde bulundular. Ben öncelikle tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, Elazığ Harput OSB’nin bir an evvel iş dünyasının istifadesine sunulması için gereken tüm girişimlerin büyük bir titizlikle sürdüğünü paylaşmak istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 457 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.4.2018 14:04:10
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.