Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 TOBB Nefes Kredisi Devam Ediyor…

KOBİ’lere can suyu olan TOBB Nefes Kredi’si müracaatlarının devam ettiğini belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ TSO ve TOBB katkılarıyla Elazığ’da Oda Üyelerine yönelik uzun vadeli ve düşük faizli kredi programının yoğun ilgi gördüğünü söyledi…

Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’na Teşekkür Ediyoruz…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl kredilerde durgunluğun yaşandığı ve faizlerin yüksek olduğu dönemde TOBB öncülüğünde Oda ve Borsaların desteği ile TOBB Nefes Kredisi uygulanmıştı.

Bu yıl, 18 aya uzatılan vadesi ile yenilenen destek uygulaması, aylık %0.99 yıllık %11.88 faiz oranı ve 6 ay geri ödemesiz 18 ay vadeyle kredi kullanımına imkan sağlanmıştır.

Krediler Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım üzerinden üyelere verilmektedir.

TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun destekleri, Odamızın da katkılarıyla kullandırılacak kredi toplamının yaklaşık 15 milyon TL olması hedeflenmektedir. Odamız bütçe imkanları ve TOBB ile yaptığımız görüşme neticesinde bütçenin artırılması noktasında da girişimlerimiz devam etmektedir.

Krediden yararlanmak isteyen üyelerimizin Odamızdan başvuru formu alması ile adı geçen bankalara müracaat etmeleri gerekmektedir. Kredinin kullandırılıp kullandırılmaması ile ilgili olarak ilgili bankalar tek yetkili kuruluşlardır. Odamız bünyesindeki Kredi Garanti Fonu da özellikle teminat noktasında işletmelerimize destek sunmaktadır. Dosya masrafının en fazla 51 TL olarak sınırlandırıldığı kredi taleplerinde başvuruda bulunanların değerlendirme süreçleri devam etmekte olup, adı geçen 6 banka içerisinde kredi limiti dolan bankalar müracaat kabul etmemektedirler. Ancak ek limit yada alınan talepler içerisinden uygun olmayanların elenmesi ile oluşacak yeni bütçede KOBİ’lerin talepleri için değerlendirilecektir.

TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’na iş dünyamıza yönelik bu önemli kredi desteğinde bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyor, programın KOBİ’lerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 400 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.4.2018 09:15:55
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.